Sančez, Reuters

Interova laka konjica razbila Spal, Nerazuri čuvaju drugo mesto i prete Juveu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 16.07.20. | 23:34

Slavlje ekipe Antonija Kontea - 0:4 (0:1)

Da je Inter igrao u poslednje vreme kao večeras, imao bi značajno veće šanse za Skudeto. Ovako, trijumfom nad Spalom u gostima od 0:4 (0:1) Nerazuri su pokazali kakvu laku konjicu poseduju u napadu, koliko mogu da budu ubojiti, ali su pokazali i da se ne predaju.

Inter je odradio ubedljivo ovaj meč i stigao opet do druge pozicije. Sada kasne za Juventusom šest bodova na pet kola do kraja. Mnogo, ali teoretski dostižno.

Izabrane vesti

Tim Antonija Kontea je znao pred ovaj meč da mu šanse za titulu nisu velike, ali nisu se predavali Nerazuri. Želeli su da dođu do tri boda kojim bi se vratili na drugu poziciju i zapretili Juventusu u završnici trke za Skudeto.

Spal nije prepreka koje se treba plašiti, pa je Antonio Konte izveo sastav sa Sančezom i Martinezom napred, a iza njih je delovao Eriksen, dok je Kandreva igrao po desnom boku.

Upravo su Sančez i Kandreva dobro odigrali u 37. minutu utakmice i na taj način su Nerazuri stigli do prednosti. Veliki posao odradio je Čileanac, a Kandreva je na znalački način uspeo da savlada golmana Spala za prednost sa kojom je Inter otišao na odmor.

Ipak, u drugom poluvremenu je Inter pokazao sav talenat koji poseduje pa je stigao do nova tri gola.

Celu listu je otvorio Biragi u 55. minutu, potom je Sančez posle asistencije stigao i do gola posle odlične akcije, da bi Galjardini bio precizan u 74. minutu na asistenciju Lautara Martineza.

Šarenoliko, ubedljivo, raznovrsno. Ali, verovatno i kasno za sve pomenuto.

Situacija na tabeli je sledeća...

Inter posle ovog trijumfa ima 71 osvojen bod, dok je Juventus prvi sa 77. Atalanta je treća sa 70, Lacio četvrti sa 69. Juve ima dosta pratilaca, ali je u ciljnoj ravnini sa priličnom prednošću.