Junajted ne odustaje od najelitnijeg takmičenja

Ekipa Mančester junajteda savladala je kao gost Kristal Palas sa 2:0 u meču 36. kola Premijer lige. Sautemton i Brajton podelili bodove - 1:1.

Sa nova tri boda tim iz Mančestera izjednačio se sa Lesterom po broju osvojenih bodova - 62. Ove dve ekipe boroće se do samog kraja za mesto koje vodi u Ligu šampiona. Poslastica bi mogao da bude njihov duel u poslednjem kolu šampionata.

Nakon što je sebi dozvolio da u poslednjim momentima meča izgubi ceo plen protiv Sautemptona, Junajted je nadigrao Kristal Palas i zadržao šansu za plasman u Ligu šampiona.

Junajted je do prednosti stigao u finišu prvog poluvremena, tačniije uprvoj minuti nadoknade. Fernandeš je odlično uposlio Rašvorda na sredini šesnaesteca, ovaj se driblingom oslobodio čuvara i preciznim udarcem prevario golmana.

U 55. minutu domaćin je došao do izjednačenja, ali je gol nakon asistencije VAR-a poništen zbog ofsajda.

Gosti su povećali prednost u 78. minutu. Mat u tri poteza. Lingard je na levoj strani uočio Rašvorda u šesnaestercu, ovaj je prosledio loptu do Marsijala, koji sjajnim udarcem šalje loptu u mrežu.