Nova vest
Fudbal

Sreda, 15.07.2020.

21:00

Alison i Van Dajk "kumovali" porazu, Arsenal posle pet godina savladao Liverpul VIDEO

Fudbaleri Arsenala savladali su Liverpul u meču 36. kola Premijer lige 2:1 (2:1).

Izvor:

Autor:

Alison i Van Dajk
Photo by Glyn Kirk/Pool via Getty Images

Arsenal tako ostaje u igri za Evropu, pošto je za petama Totenhemu, Vulverhemptonu i Šefild junajtedu.

Liverpul je ostao bez prilike da stigne do 102 boda u jednoj sezoni i obori rekord.

Liverpul je bolje i odlučnije ušao u utakmicu.

Gosti su poveli golom Manea u 20. minutu.

Vajnaldum i Firmino su kombinovali, lopta je otišla na levu stranu i stigla do Robertsona, koji ubacuje loptu na peterac, gde je natrčao Mane i smestio loptu u mrežu.

Mala škola fudbala Liverpula.

Arsenal je dva gola postigao posle neshvatljivih grešaka najboljeg štopera i najboljeg golmana Premijer lige.

Van Dajk je u 32. minutu želeo da vrati loptu Alisonu, gradio se leđima pored Nelsona, koji je napravio dovoljan pritisak da Holanđanin pogreši i pošalje nešto slabiju loptu.

Presekao je Lakazet loš pas Van Dajka za Alisona i postigao je pogodak za izjednačenje.

U 44. minutu je Alison bio u ulozi tragičara.

Poslao je veoma lošu loptu prema Van Dajku, koji je još bio okrenut leđima, pa je Lakazet ponovo ukrao loptu, pronašao Nelsona, koji snažnim udarcem uspeva da savlada Alisona i donese prednost Arsenalu.

Arteta je u 58. minutu izveo strelce golova Lakazeta i Nelsona, najskupljeg igrača u istoriji kluba Pepea, da bi uveo Obamejanga, Sebaljosa i Viloka.

Menjao je i Klop, pokušavao je da razmrda ekipu i dođe do izjednačujućeg gola.

Liverpul je konstantno napadao, ali nije stvarao ozbiljne šanse.

Imali su 90% posed lopte u drugom poluvremenu i jasno je šta se dešavalo u drugih 45 minuta.

Ipak, ništa nisu uspeli da urade do kraja i Arsenal je zadržao prednost, iako je u šutevima bilo 22:2.

Sada Arsenal ima 53 boda, dva manje od Totenhema i jedan od Šefilda, koji svoj meč 36. kola igra protiv Lestera u gostima.

Još postoji nada za da se na kraju završi na mestu koje vodi u Evropu.