Totenhem pobedio za Orijea, Siti siguran protiv Bornmuta

Fudbaleri Totenhema savladali su kao gosti ekipu Njukasla sa 3:1 u meču 36, kola Premijer lige.

Izabranici Žozea Morinja upisali su bitnu pobedu u borbi za mesto na tabeli koje vodi u evropsko takmičenje.

Junak utakmice bio je Serž Orije, desni bek "petlova" koji je odigrao čitav meč, iako je samo dva dana ranije saznao da mu je brat ubijen u Tuluzu.

Totenhem je poveo u 27. minutu golom Sona, da bi u 56. Riči doneo Njukaslu izjednačenje.

Do kraja susreta Kejn je u dva navrata zatresao mrežu rivala, jednom u 60, a drugi put u 90. minutu.

Mančester siti je savladao ekipu Bornmuta sa 2:1.

Pep Gvardiola izveo je kombinovan sastav, koji je uspeo da savlada rivala golovima Silve i Žezusa. Jedini strelac za Bornmut bio je Bruks u 89. minutu.

Fudbaleri Vulverhemptona ispustili su veoma bitna tri boda u meču sa Barnlijem.

Vulvsi su u 75. minutu poveli protiv golom Himeneza, a tri bitna boda u borbi za mesto broj šest na tabeli, izgubili su u sudijskoj nadoknadi, kada je Vud pogodio sa bele tačke.