SLAMKA SPASA ZA TREŠNJICE: Bormut posle preokreta došao do velike pobede nad Lesterom! VIDEO

PREMIJER LIGA

Fudbal -

Fudbaleri Bornmuta pobedili su večeras na svom terenu Lester sa 4:1, u utakmici 35. kola Premijer lige i zadržali šanse u borbi za opstanak.

Lester je poveo u 23. minutu golom Džejmija Vardija, ali su domaći u drugom poluvremenu u razmaku od 22 minuta uspeli da potpuno preokrenu rezultat. Izjednačio je Džunior Stanislas u 65. minutu iz penala, a dva minuta kasnije Bornmut je poveo pogotkom Dominika Solankea.

1 / 5 Foto: AP

U 83. minutu igrač Lestera Džoni Evans postigao je autogol, a konačan rezultat postavio je Solanke, svojim drugim golom na meču u 87. minutu.

Bornmut ima osam pobeda i prvi je u zoni ispadanja, na 18. mestu sa 31 bodom. Tri boda više imaju Vest Hem i Votford, koji se na 16. i 17. mestu nalaze u bezbednoj zoni.

Lester je poslednje dve utakmice bez pobede i ugrozio je četvrto mesto na tabeli koje vodi u Ligu šampiona. Lester ima 59 bodova, bod više ali i utakmicu više od petoplasiranog Mančester junajteda.