Sada je možda kasno, ali sledeće sezone napadaju Skudeto! Dva Ronaldova penala sprečila Atalantu da slavi u Torinu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 11.07.20. | 23:45

Sjajni sastav Đan Pjera Gasperinija vodio u dva navrata golovima Zapate i Malinovskog, ali je neustrašivi Portugalac u dva navrata sa bele tačke kaznio nehotično igranje rukom gostujućih igrača - 2:2

Da je samo imala malo bolji start sezone, Atalanta bi se bez problema u finišu sezone borila sa Juventusom za "skudeto", jer u ovom trenutku igra ubedljivo najbolji fudbal u Italiji. Boginja provincije je dva puta vodila u Torinu, ali je Kristijano Ronaldo sa dva gola iz penala uspeo da donese veliki bod ekipi Mauricija Sarija, koji će izvesno biti dovoljan da se Stara dama domogne devete uzastopne šampionske titule - 2:2 (0:1).

Kod oba jedanaesterca sudija Đakomeli je signalizirao igranje rukom gostujućih igrača. Oba puta na ivici kaznenog prostora. Prvo je Dibala u 55. minutu napucao De Rona, dok je u 90. minutu nehotično loptu dodirnuo Luis Murijel, nako što je Iguain pokušao loptu da doda izvan šesnaesterca.

Izabrane vesti

Atalanta je ponovo bez respekta izašla da se nadmeće sa zvučnim protivnikom. Gosti su poveli preko snažnog Duvana Zapate u 16. minutu, kome je asistirao Papu Gomez, dok je drugo vođstvo gostima iz Bergama doneo Ruslan Malinovski, stravičnim projektilom nakon pasa Murijela. Ipak, sve to nije bilo dovoljno da se odnesu bodovi iz Torina i preuzme drugo mesto na tabeli, ali će biti uživanje gledati Atalantu u završnici Lige šampiona.

Sastav Đan Pjera Gasperinija nijednog trenutka nije želeo da dozvoli domaćinu da uspostavi kontrolu utakmice, pa je tako Juventus dugo bio prilično neprimetan na terenu i nemoćan da ozbiljnije ugrozi gol Pjerluiđija Golinija.

O stanju na ternu svedoči i to da je Atalanta meč završila sa većim posedom lopte i većim brojem udaraca ka gol protivnika, a da je Juventus do svojih pogodaka stigao iz prekida, bez pas igre, već čistim pritiskom na gol protivnika u kojem se gosti u ta dva navrata nisu najbolje snažli. Stara dama je u tim trenucima bila srećnija i iskusnija, pa je sada na osam bodova udaljenosti od lacija, a devet od večerašnjeg protivnika.

Atalanti veliku satisfakciju prestavlja to što će i naredne sezone igrati u Ligi šampiona, a ovakvi mečevi samo dodatno podižu samopouzdanje i uverenje Gasperinijevog tima da bez problema može da se nosi sa najboljim timovima u Evropi. Stoga treba očekivati veliku bitku protiv Pari Sen Žermena.

Juventus će morati ozbiljno da se uzdigne u finišu sezone, ako misli da eliminiše Lion u revanšu osmine finala i zauzme svoju poziciju u Lisabonu.