• Vranje
  • Vršac
  • Zrenjanin
  • Zvečan

VESTI IZ EVROPE, PROMAŠEN PENAL U 95. MIN: Delije u TRANSU, Grobari TUGUJU! Sulejmani tragičar (VIDEO)

11.07.2020. 23:01
Piše:
Srbija Danas
FK Crvena zvezda VS FK Partizan
FK Crvena zvezda VS FK Partizan / Izvor: Srbija Danas
Uzbudljiv meč.

I vrapci na grani su već naučili da je za Zvezdin status nosioca u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, Sent Galenu neophodna titula u Švajcarskoj.

Pošto je Mitjiland gotovo obezbedio istu u Danskoj, a madridski Atletiko nezaustavljivo grabi ka poziciji koja vodi u najelitnije klupsko takmičenje, sudbina crveno-belih je samo u rukama švajcarskog kluba.

Devet saveta kako da provedete leto bez odlaska na more

ZBOG ANE RASKINULI Ovu lepoticu je voleo Švajni! Ona je razlog što je rekao Srpkinji: "Ne zanimaš me, hvala!"

RAFA OTVORIO DUŠU: Neću da POLUDIM zbog Novaka

S druge strane, Partizanu više odgovara da Jang Bojsi budu šampioni zbog kvalifikacija za Ligu Evrope, jer od njih imaju manji koeficijent, baš kao i od Bazela (i oni imaju šansu da se okite titulom), dok su u boljoj poziciji od Sent Galena.

Današnji rezultati u Švajcarskoj idu na ruku navijačima beogradskih crveno-belih, a za to su zaslužni i fudbaleri Bazela koji su u derbiju na svom stadionu savladali Bojse sa 3:0.

Samjuele Kampo postigao je jedini gol u prvom poluvremenu (13. minut) za minimalnu prednost Bazela od 1:0 posle 45 minuta igre.

U drugom poluvremenu dva pogotka je postigao brazilski napadač Artur (48. i 62. minut) i najavio trijumf domaćina.

Gosti se ipak nisu predavali i postigli su dva brza pogotka i smanjili na 3:2. U 66. minutu strelac je bio Pjer Nsame, a u 70. Kristijan Fashnat.

Iako su dobili crveni karton i igrali sa igračem manje, Jang Bojsi su imali šansu da dođu do boda, ali je srpski internacionalac Miralem Sulejmani promašio penal u petom minutu nadoknade.