Airton Lukas (©Shutterstock)

"Škorpion", ali u svoju mrežu - Spartak pobedio samog sebe (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 11.07.20. | 21:34

Soči uz dosta sreće stigao do trijumfa i obezbedio opstanak

Međunarodna scena je za Spartak odavno nedostižna preko Premijer lige – šansu imaju u kupu gde ih u polufinalu čeka Zenit – a da do kraja nisu ostala još samo dva kola, moskovski velikan bi se borio za opstanak. Titula iz 2017. sada izgleda kao davna prošlost. I nisu samo rezultati posle pandemije problem. Ekipa Domenika Tedeska čitave sezone igra ispod svih očekivanja, a po nastavku prvenstva samo je nastavila tamo gde je stala u pauzi. Novi neuspeh, poraz u Sočiju, peti je uzastopni meč bez trijumfa crveno-belih – 0:1 (0:1).

Ovim trijumfom, osim što je nastavio crni niz Spartaka, Soči je prekinuo svoj od četiri vezana meča na kojima nije slavio, osiguravši tako opstanak u ruskoj Premijer ligi, a da je pritom i preskočio večerašnjeg rivala.

Izabrane vesti

Teško da je domaćin i ciljao sva tri boda. Sudeći po igri, ne bi se reklo. Soči je za 90 minuta uputio samo jedan udarac ka protivničkom golu, lopta je u njegovom posedu bila tek nešto više od trećine vremena, ali je do vođstva ipak uspeo da dođe, i to uz dosta sreće – autogolom.

Probili su domaći po desnoj strani posle kratke kombinacije, uputili oštru loptu u šesnaesterac Spartaka, Maksimenko je prstima odbio ka penalu, Maslov je naleteo na nju, pokušao popularnim škorpionom da je zaustavi na putu ka protivničkom igraču, ali umesto da raščisti, poslao je u sopstvenu mrežu.

Nije taj trenutak omeo goste da nastave sa svojom igrom. Napadali su crveno-beli još jače u nastavku, imali loptu u posedu gotovo 75 odsto vremena, ali do gola nisu mogli. Olimpijski stadion Fišt je već šest uzastopnih mečeva neosvojiva tvrđava.

RUSIJA 1 – 28. KOLO

Arsenal Tula - Tambov 2:1 (1:0)