20:25
Izvor: Sportske.net

Fudbaleri Čelsija doživeli su veliki udarac u borbi za mesta koja vode u Ligu šampiona.

EPA-EFE/Rui Vieira/NMC/Pool

Iznenađenje u Šefildu, ekipa Krisa Vajldera je savladala Čelsi i to sa 3:0 (2:0).

Poveli su u 18. minutu, Mekgoldrik je pokupio jedan odbitak i smestio loptu u mrežu rivala sa par metara, bio je to njegov prvi gol ove sezone.

Čelsi je jalovo napadao, a onda je stigao još jedan hladan tuš, igrao se 33. minut kada su "Blejdsi" duplirali prednost.

Akcija po desnoj strani, dupli pas i centaršut, Mekbrni sa prve stative smešta glavom loptu u mrežu protivnika za 2:0.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, Lampard je na poluvremenu reagovao sa dve izmene, umesto Maunta i Kristesena na teren su ušli Markos Alonso i Ridiger.

I dalje su napadi gostiju iz Londona bili prilično jalovi, Vajlderovi puleni su se izuzetno branili, a onda su u 77. minutu otklonili i sve dileme o pitanju pobednika.

Zuma je katastrofalno odreagovao u svom kaznenom prostoru, namestio je loptu na nogu Mekgoldriku, koji postiže novi pogodak, drugi na meču i u sezoni, za 3:0 u korist "Blejdsa".

baner

Žiru je potom zagrejao dlanove Hendersonu, ali to je bilo sve od Čelsija, mogli su domaći igrači i ubedljivije da slave, Muze je u 82. minutu nakon solo prodora savladao Kepu, ali je lopta nakon njegovog lob udarca otišla pored gola, da bi Edna Stivens u nadoknadi promašio jedan zicera sa par metara.

Na kraju apsolutno zaslužena pobeda za ekipu Šefilda, Lampard i njegovi puleni su danas bili potpuno nadigrani.

Komplikuje se borba za Ligu šampiona, na tri kola do kraja Čelsi je treći sa 60 bodova, ali Lester ima bod i utakmicu manje, Junajted dva boda i takođe tek igra svoj meč 35. kola.

23:44

Ljudi jel Niki ziv rade li apoteke danas.

23:40

Izgubli su od kluba ciji igraci vrede najmanje u celoj ligi 3:0. Toliko ulazu da bi bili veliki klub a i dalje imaju toliko manje trofeja od svih velikih klubova...

22:17

Mislim da je ovo dovoljan pokazatelj svim navijacima celsija da 2 dobra pojacanja i par dobrih utakmica ne znace napad na titulu sledece sezone..ne pitajte me kako znam 😅

avatar
damjan89
22:12

Vratili nas na fabricko podesavanje! Pa sad vi kupujte Havarza i jos jednog napadaca, nepismenjaci! Dok ne prodamo Zumu i Kristensena, a dovedemo levog beka i stopera, ovo je realnost.

21:00

Od januara pricam da ce United biti treci. United je tri cetri kola pre dolaska Bruna vec stabilizovao formu, a sa njim je vec bilo ocigledno da ce biti ozbiljna ekipa. I sve vreme pricam da ce stici i Lester i Chelsea. Lester sutra takodje gubi. Ako ne ovo kolo sledece sigurno. United ima jos jedan ozbiljan ispit... Palace na strani. To ako dobiju 100% ce biti treci.

20:40

Idemoooo, pozdrav za burazera mog cfc Macedonia, kako si burazerce? Bravo za Sefild! Sad ili nikad Solskjere! Idemo po to 3. mesto! Lester i Junajted zasluzuju taj top 4 vise nego ovi komedijasi. GGMU

avatar
23:18

Super sam jos ne trecom mesto, inace kako si mi ti? jel ste stigli 3 mesto, ili jos slajfuete na mesto? hahahaha

20:35

Nadam se da grešim, ali ova utakmica će eliminisati Čelsi iz LŠ. Odbrana je zaista amaterska, ne znam više šta na tu temu da kažem, nadam se bar da Lampard već uveliko razmišlja o rekonstrukciji. Junajted igra u sjajnoj formi i diše nam za vratom, pitanje je dana kad će nas prestići na tabeli. Lester se takođe dobro drži. Sad će biti jako komplikovano stići do LŠ, nadam se najboljem ali treba biti realan i reći da Čelsi sa ovako slabom odbranom za to nema kvalitet. Pozdrav svim Plavcima.

avatar
Adi237
20:53

Mislim da Lampard i ne zna sta mu je potrebno timu..vilijan i pulisic igraju odlicno(krila nisu prioritet)treba im play uz mounta(alkantara njeg pisem posto je dostupan) a on dovodi zijesa i vernera to su odlicni igraci ali gomilanje igraca na istim pozicijama a odbrana suplja ko svajcarski sir. Mislim da je kulibali morao doci prije vernera ili zijesa i uz kulibalija jos jedan stoper jer od ovih trenutno nemas sta postaviti u prvih 11 da cine par sa kulibalijem. Lampard je trebao uraditi ovo zijes ili verner,kulibali,alkantara..bez odbrane nema vas nigdje ni iduce sezone i mislim da solskjer pametnije radi od lamparda po pitanju transfera