Tako se osvaja titula: Pet utakmica bez primljenog gola, Real nema ko da zaustavi (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 11.07.20. | 00:06

Alaves bez većih problema pao na Santijago Bernabeuu - 2:0

Nema tu blistave igre, ali ima sigurnosti i čvrstine. Onoga što je Real Madridu u ovom trenutku dovoljno da stigne do 34. šampionske titule, prve nakon tri godine pauze. Ekipa Karima Benzeme je vezala osmu uzastopnu pobedu u Primeri, a petu bez primljenog gola, pa tri kola pre kraja ima ogromna četiri boda viška od drugoplasirane Barselone. Kraljevski klub je večeras bez mnogo problema savladao Aleves na svom terenu, iako je opet bilo detalja koji će uzburkati strasti u Kataloniji - 2:0 (1:0).

Tu se pre svega odnosi na prvi pogodak Madriđana u 11. minutu iz jedanaeserca. Tada je u silovitom prodoru Ferlana Mendija po levom boku došlo do blagog kontakta između Francuza i Ćima Navara, što je bilo dovoljno za sudiju Hesusa Hila Manzana da pokaže na belu tačku. Karim Benzema je potom, kao i u najvećem toku sezone, bio hladnokrvan.

Izabrane vesti

Fracuz je svom 23. pogotku u ovoj sezoni u 65. minutu utakmice pridodao i 11. asistenciju, čime je pokazao da mu golovi nimalo nisu opsesija. Iako je bio u dobroj prilici da ugrozi gol domaćina, odlučio se za sigurniju opciju i posla loptu do slobodnog Marka Asensija, kome nije bilo teško da matira goste.

Marku Asensiju je ovo bio tek drugi pogodak na šestom nastupu u Primeri ove sezone, ali i potvrda potpunog povratka u formu nakon teške povrede ligamenata kolena.

Madriđani imaju otvoren put pred sobom. Već za dva dana gostujuz Granadi, potom dočekuju Viljareal, a onda idu na noge Leganesu. Ne deluje kako mogu da ispuste četiri boda prednosti u odnosu na Barselonu. Potom će biti u prilici da se bez ikakvog pritiska pripremaju za završnicu Lige šampiona.

ŠPANIJA 1 – 35. KOLO