Gonzalo Plata iz Sportinga (©Reuters)

Ruben Amorim udario u zid

Vreme čitanja: 2min | pon. 06.07.20. | 23:59

Sportingu nije pomogao ni igrač više

Sjajne rezultate je ostvario Sporting otkako ga je preuzeo Ruben Amorim, ali ne može ni on baš sve utakmice da dobije.

Bilo je baš tvrdo i težak meč za gledanje, jer Moreirense tako igra, pogotovo sa igračem manje. Uzalud je bila inicijativa Sportinga, gotovo da nije uspeo čestitu šansu da napravi ni kada je imao fudbalera više na terenu – 0:0.

Izabrane vesti

Taj trenutak koji je mogao da bude prelomni desio se u 51. minutu. Dobio je Hališe iz čiste gluposti crveni karton i otežao svom timu posao protiv Lavova. Ta razlika se na terenu, ipak, nije videla. Jesu gosti imali više loptu u nogama nego u prvom poluvremenu, ali slabo su šta uspevali s njom da urade.

Najbolju priliku promašio je Šporar sredinom drugog dela, ali ni to nije bila baš stoodstotna šansa, pošto je golman Moreirensea skratio ugao i nogom odbranio taj pokušaj Slovenca.

Domaći sastav je u dobroj formi, ovo mu je bila četvrta utakmica zaredom bez poraza i očekivalo se da će se Sporting namučiti, ali imao je tim iz Lisabona sve u svojim rukama i opet je omanuo.

Posle četiri uzastopne pobede trener Sportinga Ruben Amorim udario je u zid. Opet, biti treći ili četvrti na kraju, nema neke suštinski velike razlike…