Ibrahimović pre povrede osvojio Rim, Juventus trlja ruke

Pravi fudbalski čas održali su Laciju igrači Milana i slavili pobedu u Rimu sa velikih 3:0. "Rosoneri" su odigrali odličan meč i iskoristili sve probleme sa kojima su se susreli nebesko plavi u derbiju 30. kola, udaljivši ih od titule u Seriji A.

Milan je pre nekoliko dana u poslednjim minutima iščupao bod protiv pretposlednjeg Spala, a sada se gostujućim igračima u Rimu sve vratilo.

Sa druge strane, ekipa Simonea Inzagija, koja je igrala bez klasičnog napadača zbog odsustva prvog strelca Ćira Imobilea, bila je potpuno nemoćna i teško će se boriti sa Juventusom za trofej u Kalču.

Lacijali su ostali na 68 bodova, sedam manje od "stare" dame, na osam utakmica do kraja sezone.

Milan je skočio na šesto mesto sa 46 bodova, dva manje od Rome, sa kojom će voditi ljutu borbu za poziciju koja direktno vodi u Ligu Evrope.

Na "Olimpijskom stadionu" u prestonici Italije, u prvih dvadesetak minuta nisu viđena nikakva uzbuđenja, da bi dosadnu predstavu razbio Hakan Čalhanolu. Turčin je šutirao sa distance, lopta zakačila nekog na putu do gola i završila u mreži.

Nekoliko minuta kasnije na semaforu je pisalo 2:0, ali je pogodak Zlatana Ibrahimovića poništen zbog ofsajda.

Ipak, Šveđanin je novu priliku dobio u 34. minutu, pošto je jedan od igrača Lacija igrao rukom u kaznenom prostoru.

"Ibrakadabra" je šutnuo penal, gađao donji levi ugao, ali je imao mnogo sreće što je lopta prešla gol-liniju, pošto je Tomas Strakoša imao na ruci.

Tada je bilo jasno da će domaćin teško do bodova, dok je Ibrahimović doživeo peh i na terenu proveo samo prvih 45 minuta. U finišu poluvremena je loše nagazio i povredio se, ali još nije poznato koliko će pauzirati.

Umesto njega je u nastavku zaigrao Ante Rebić, koji je već u 59. minutu overio trijumf svog tima. Rutinski je realizovao asistenciju Bonaventure, za svoj deseti pogodak na samo 22 nastupa za crveno-crne.

Srpski internacionalac Sergej Milinković-Savić izašao je sredinom drugog dela igre, takođe zbog povrede.