Real iskoristio priliku, pobedio Hetafe i pobegao na ”plus 4”

Real iz Madrida sigurnim koracima juriša ka tituli prvaka Španije, pošto je pobedom nad Hetafeom od 1:0 u poslednjem meču 33. kola La Lige ”pobegao” Barseloni na četiri boda razlike.

Tako se pet kola pre kraja prvenstva ”kraljevski klub” nalazi u dobroj poziciji da dođe do titule posle dve godine pauze i vladavine Barselone.

Slavni Real je protiv gradskog rivala iz predgrađa imao puno problema, i teško je dolazio do šansi i prilika za gol, te je prvo poluvreme na terenu ”Alfredo Di Stefano” završeno bez golova.

U nastavku je ekipa Zinedina Zidana, na čijoj je klupi je posle dužeg vremena bio i srpski napadač Luka Jović, ipak uspela da pronađe put do gola gostiju.

Bilo je to u 79. minutu, kada je opravdano dosuđenu najstrožu kaznu realizovao kapiten Serhio Ramos.

U ostalim mečevima Real Sosijedad je pobedom nad Espanjolom od 2:1 ostao u igri za izlazak na evropsku scenu naredne sezone, dok je goste i Barselone verovatno i definitivno poslao u Segundu.

Lopez je u 10. minutu doneo prednost Espanjolu, ali su Vilijam Hose u 56. i Isak u 84. minutu dali golove i doneli važan preokret i važne bodove.

Osasuna je kao gost slavila protiv Eibara sa 2:0, uz dva gola Rubena Garsije