Kraj nada za Real Sosijedad, Hetafe oživeo (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 29.06.20. | 23:38

Jedno manje u trci za Ligu šampiona

Do prekida sezone je mirisalo da bi Real Sosijedad i Hetafe mogli da budu najprijatnija iznenađenja španske Primere i da bi mogli do Lige šampiona. Različitim fudbalskim stilovima, ali zasluženo.

Otkako se sezona nastavila, oba tima su izgledala neprepoznatljivo i u četiri kola nisu znali za pobedu što ih je izbacilo iz pol pozicija za četvrto mesto i Ligu šampiona. Pred večerašnji međusobni okršaj se znalo da će poraženi i definitivno ispasti iz trke, a da bi remi unazadio oba tima.

Izabrane vesti

Na kraju je Hetafe izmuzao pobedu od 2:1 na mišiće, vratio se u trku za Ligu šampiona, a Real Sosijedad ostavio da se pita šta se desilo. Baskijski tim je upisao četvrti poraz zaredom, pao na sedmo mesto i sva sreća pa ima šansu i u finalu Kupa kralja da se domogne Evrope.

Očekivano, Hetafe je uprkos prednosti domaćeg terena prepustio loptu protivniku i čekao svoju šansu, neku grešku rivala ili prekid… I dok je Real Sosijedad pokušavao kroz igru da dođe do gola, Hetafe je dočekao ono što je čekao. Golman gostiju Remiro je napravio fatalan kiks i ispucao loptu samo do domaćeg napadača Dura kojeg je Le Norman srušio za najstrožu kaznu. Iskusni Mata je bio siguran sa 11 metara.

Uspeo je Real Sosijedad da izjednači “na vreme”, već posle desetak minuta igre u drugom poluvremenu. Januzaj je izbegao ofsajd zamku za dlaku i poravnao rezultat.

Pokušao je gostujući trener da osvoji ceo plen, uveo sveže napadače Portua i Vilijana Žozea, ali je dobitnički potez na drugoj strani povukao strateg Bordalas. Uvođenje veterana Moline mu se i te kako isplatilo. Iskusni napadač je u 83. minutu na brzinu izveo aut i gurnuo u šansu Matu koji je gotovo iz mrtvog ugla pogodio kroz noge večeras očajno Remira. Za pobedu koja je Hetafe dovela na dva boda oz zone Lige šampiona.

Nedelja

Levante – Betis 4:2 (2:0)/Borha Majoral 21, Bardi 35, Morales 50, Rošinja 59 – Kanales 70, Huanmi 87

Viljareal – Valensija 2:0 (2:0)