Lampard nadmudrio Rodžersa za jedan gol, Čelsi zasluženo u polufinalu FA kupa

18:51
Izvor: Sportske.net

Plavci deluju odlično posle pauze, pošto je nakon Mančester Sitija, pao i Lester.

EPA-EFE/Tim Keeton/NMC/Pool EDITORIAL

Fudbaleri Čelsija plasirali su se u polufinale FA kupa pošto su pobedili Lester u gostima rezultatom 1:0 (0:0).

Jedini pogodak na meču postigao je Ros Barkli, koji je ušao na poluvremenu i potom pogodio 18 minuta kasnije.

Frenk Lampard je izveo nešto drugačiji sastav, pošto su tu bili mlađani Džejms i Gilmur, dok su na klupi ostali Aspilikueta i Kovačić, dok je Brendan Rodžers izveo najjači sastav.

U prvom delu igre videli smo po jednu dobru šansu na obe strane, za Lester je u 20. minutu Tilemans odlično šutirao, ali je Kabaljero još bolje intervenisao.

Čelsi je uzvratio deset minuta kasnije preko Kristijana Pulišića, ali je i Kasper Šmajhel bio na mestu.

Lampard je na poluvremenu napravio trostruku izmenu pošto su ušli Aspilikueta, Kovačić i Barkli umesto Džejmsa, Maunta i Gilmura i to je donelo rezultat.

U 63. minutu Vilijan je centrirao, a Barkli se našao na pravom mestu i pogodio za 0:1.

Lester je u drugom delu bio potpuno bezopasan, Čelsi je svoje šanse čekao iz kontri i kontrolisao je igru, a pobedu je propustio da overi Barkli u finišu meča kada je sa nekih 20 metara šutirao snažno u Šmajhela.

Čelsi je uspeo da sačuva prednost i zasluženo se plasirao u polufinale gde su još Mančester Junajted i Arsenal, a u poslednjem meču sastaju se Njukasl i Mančester Siti.