Fudbal

Subota, 20.06.2020.

17:57

Nova katastrofa Arsenala! VIDEO

Fudbaleri Arsenala ponovo su razočarali, te doživeli poraz protiv Brajtona rezultatom 2:1 u 30. kolu Premijer lige.

Izvor: LN

Autor: LN

Photo by Richard Heathcote/Getty Images

"Tobdžije" su bile bolje od domaćina u prvih 45 minuta, ali nisu uspeli da iskoriste terensku inicijativu.

Nažalost, prvo poluvreme je obeležila teška povreda Bernta Lena, koji je na nosilima iznesen sa terena dok je psovao napadača Brajtona Nila Mopea.

U 53. minutu gosti su uspeli da zatresu mrežu protivnika preko Obamejanga, ali je njegov gol poništen zbog ofsajda posle reakcije VAR sobe.

Mope i Obamejang su propustili po jednu priliku u narednih 15 minuta, a prednost gostima je "evrogolom" doneo Nikola Pepe u 68. minutu.

Slavlje gostiju ipak nije dugo trajalo, pošto se Luis Dank najbolje snašao u kaznenom prostoru protivnika i između nekoliko fudbalera Arsenala uspeo da pronađe mrežu.

Do kraja regularnog dela meča viđena je po jedna dobra prilika na obe strane, ali promene rezultata nije bilo, barem ne sve do 95. minuta.

Brajton je tada krenuo u poslednji napad, Konoli je zabeležio verovatno najbolju asistenciju u karijeri, a Mope, koji je prethodno učestvovao u povredi Lena, dobro je reagovao i doneo pobedu svojoj ekipi.