Sudijska kontroverza u službi Reala, spektakl Benzema i najlepši fudbalski trenutak posle korone – Marko Asensio (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 18.06.20. | 23:58

Kraljevski klub savladao Valensiju sa 3:0

Madrid će veče provesti pričama o spektakularnom Karimu Benzemi i još spektakularnijem povratku Marka Asensija na teren posle godinu dana, u Valensiji će potencirati polemiku o kontroverznoj sudijskoj odluci Sančez Martina. Ali neće to ništa promeniti, ostaće zapisano Real – Valensija 3:0 u 29. kolu Primere i Kraljevski klub opet na svega dva boda zaostatka za Barselonom.

Bila je to zaista sadržajna utakmica u kojoj je moglo da bude i mnogo više golova da među stativama nisu briljirali Tibo Kurtoa i Jasper Silesen. Pa i da Rodrigo nije pogodio stativu u uvodnim minutima. I pre svega da sudija Sančez Martin nije poništio gol Valensijinog napadača u 21. minutu.

Izabrane vesti

Rodrigu tu nije bio ništa kriv, ali je glavni arbitar posle pregledanja snimka procenio da je Maksi Gomez bio u ofsajdu kad je Karlos Soler poslao pas u srce Realovog kaznenog prostora. I tu nema ničeg spornog. Sporno je međutim što se na snimku vidi da loptu do Rodriga nije prosledio Gomez, no Realov štoper Rafael Varan. I odmah su navijači Valensije po društvenim mrežama počeli da vrte priču o sudijskoj protekciji za Real.

Njima se i može, fudbaleri su pak morali da taj trenutak odmah zaborave i nastave kako su do tada igrali. A igrali su dobro u prvih 45 minuta, pa i nešto duže. Međutim, u 61. minutu Rodrigo gubi loptu na 30 metara od protivničkog gola i samo tili čas Eden Azar je ispred Realovog šesnaesterca. Izgleda zaista pomalo zdepasto u poslednje vreme, ali ima tu i dalje one hitrine koja ga je krasila u Čelsiju.

Usledio je dupli pas sa Lukom Modrićem i u padu asistencija za Karima Benzemu, napadač takve klase ne propušta zicere i to je 1:0 i 15. ligaški gol Francuza u sezoni.

Benzema i Azar su dakle zaslužni za taj prelomni trenutak, ali kad se bude pričalo o derbiju 29. kola u prvi plan će se isticati Marko Asensio. Još pre početka sezone je 24-godišnji as pokidao ligamente kolena i trebalo je ovo da bude izgubljena godina za njega. Međutim, pandemija korona virusa dozvolila mu je da se vrati i pre vremena, a videlo se da je on jedva dočekao.

Asensio je na teren kročio u 74. minutu i već u prvom Realovom napadu, u svom prvom kontaktu sa loptom postigao svoj prvi gol još od 21. aprila 2019. godine! Nije mogao ni da sanja lepši povratak na teren posle svega što je istrpeo.

Valja reći i da je Ferlan Mendi zaslužio da mu kolega plati večeru, servirao mu je loptu kao na tacni nakon što je obišao Danijela Vasa. A onda je Asensio nesebično dopisao i svoje ime na listu asistenata, u 86. minutu je iz prve dodao loptu do Benzeme, koji je opet bio spretan, mada je to blag izraz za takvu majstoriju. U prijemu je prebacio čuvara i volejom tukao za konačnih 3:0 u Madridu i još jedan dokaz da je reč o jednom od najboljih centarofra današnjice, iako su mnogi navikli da ga potcenjuju zbog toga što je za mandata Kristijana Ronalda u Realu samog sebe žrtvovao u korist tima.

Real dakle nastavlja trku sa Barselonom, Valensija je već osam bodova iza Sevilje, šest iza Atletika i pride prilično umorna ili je bar tako izgledala u finišu meča kad ju je Real i slomio. Nije lako, ali potera za Ligom šampiona prosto ne priznaje izgovore.