Azar se pojavio, Valensija ”slomljena” u nastavku

Fudbaleri Real Madrida savladali su na svom terenu ekipu Valensije rezultatom 3:0, u derbiju 29. kola španske La Lige

”Kraljevski klub” je na praznom stadionu ”Santijago Bernabeu” efikasnijom igrom u drugom poluvremenu došao do važne pobede i ostao dva koraka iza prvoplasirane Barselone.

Ipak, rezultat je vrlo lako mogao da bude drugačiji, da gol Rodigra nije poništen uz pomoć VAR tehnologije u 20. minutu i da je Valensija došla do prednosti.

Potom je posle odmora Real predvođen raspoloženim Edenom Azarom zaigrao znatno bolje, što se isplatilo u 61. minutu, kada je omaleni Belgijanac asistirao Benzemi za vodeći gol.

U 74. minutu je rezervista Marko Asenio zatresao mrežu Silesena, i to samo tri minuta od kako je kročio na travnatu površinu stadiona u prestonici.

Konačan rezultat svojim drugim golom postavlja odlični Francuz Karim Benzema, a ovoga puta dodavač je bio upravo Asensio .

Posle kompletiranja 29. runde, Barselona je prva sa 64 boda, dva više od Madriđana na drugom.

U prvom meču dana Alaves je sa 2:0 savladao Real Sosijedad.