Fudbal

Utorak, 16.06.2020.

23:55

Barsa "sa pola gasa" do nova tri boda VIDEO

Fudbaleri Barselone ostvarili su trijumf u 29. kolu španske La lige. Na Kamp Nou savladan je Leganjes sa 2:0 (1:0).

Izvor: SS

Autor: SS

Barsa
Photo by Alex Caparros/Getty Images

U rutinskoj partiji Katalonaca strelci su bili Ansuan Fati u 42. i Lionel Mesi u 69. minutu utakmice.

Počelo je nesvakidašnje, pošto je Barsa u prvih pola sata imala posed lopte od čak 80 odsto, ali nijedan šut ka golu Leganjesa.

Na suprotnoj strani, gosti su ozbiljno pretili, a dve šanse u razmaku od stotinak sekundi imao je Migel Gerero.

Najpre je u 12. minutu izblokiran, a potom je u 14. pogodio stativu.

Leganjes se dosta dobro branio i Barsa nije uspevala da dođe do prave šanse.

Prvu je uspela da materijalizuje i dođe do vođstva, a strelac je bio Ansuan Fati tri minuta pre odlaska na odmor.

Generalno, utakmica je bila vrlo spora i nedinamična, pa nismo gledali ni puno uzbuđenja na praznom stadionu Kamp Nou.

Katalonci su u 63. minutu došli do novog gola, postigao ga je Antoan Grizman i proslavio, ali se "javio" VAR koji je pokazao da je prethodno Nelson Semedo bio u nedozvoljenoj poziciji.

Ipak, pet minuta kasnije Mesi je prošao pored pola tima Leganjesa, oboren je u kaznenom prostoru i izborio je jedanaesterac.

On ga je i izveo, vrlo rutinski i na taj način je postavio konačnih 2:0.

Tim Kikea Setjena je ovim stekao pet bodova više u odnosu na Real Madrid, uz utakmicu više.

Leganjes je ostao "fenjeraš", sa svega 23 osvojena boda.