CRNO-BELI RASPUCANI NA KRILIMA TRIJUMFA U DERBIJU: Partizan pobedio Čukarički i overio drugo mesto (VIDEO)

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbal -

Fudbaleri Partizana savladali su Čukarički 4:1 (3:0)u derbiju 29.kola Superlige Srbije.

Na startu meča u Humskoj nije delovalo da će Partizan prvi zapretiti. Sve do trka Asana i odlične reakcije Matića kod prvog gola, gosti su delovali opasnije.

Još dva pogotka pala su u prvom poluvremenu, oba u mreži gostiju, a strelci su bili Bibars Natho iz sjajnog slobodnog udarca i Uroš Vitas posle jedne gužve u kaznenom prostoru.

Na 4:0 povisio je Sejduba Suma na asistenciju Bojana Matića u 54. minutu, a počasni pogodak za Čuku bio je delo Slobodana Tedića tri minuta kasnije.

Mladi Nikola Štulić je ušao umesto Matića oko pola sata pred kraj meča, a kretnjama i po načinu na koji se nudio saigračima, delovalo je kao da bi on mogao da bude u perspektivi novi biser Partizanove fudbalske škole, bar kada su napadači u pitanju. Imao je čak i nekoliko lepih kombinacija sa Sumom i Filipom Stevanovićem, ali na njegovu nesreću, u statističkim kolonama danas mu se ipak ništa neće pisati, osim nastup u Superligi.

Partizan je ovom pobedom obezbedio drugo mesto na kraju sezone.

Drugo poluvreme

90. minut - KRAJ

86. minut - Posle kornera šutirao je Ortiz, lopta je zakačila Kovača i krenula ka rašljama. Međutim, uspeo je da se snađe golman crno-belih

73. minut - Sjajni potezi Đorđa Ivanovića. Na petoparcu je okrenuo Šapića, pokušao da šutira u prvi ugao, ali čekao ga je Petrović

69. minut - Dvostruka izmena u Partizanu. Umesto Bojana Ostojića publika će moći da vidi Lolu Smiljanića. Veliki dan u karijeri mladog Štulića. Milošević ga šalje na teren umesto Matića

54. minut - GOOOOOOOOL 4:1, Suma! Kontra Partizana. Brzo i jednostavno. Prošao je Matić, ostavio kao na tacni loptu Sumi. Afrikanac nije mogao da pogreši.

53. minut - GOOOOOOOOL 3:1, Tedić! Odlično je reagovao posle centaršuta Birmančevića i glavom pogodio dalji ugao

52. minut - Kao i na početku meča gosti imaju više od igre

46. minut - Utakmica je nastavljena

45. minut - Poluvreme

45. minut - GOOOOL 3:0, Vitas! Prvi korner za Partizan i gol. Natho je centrirao, prvo je šutirao Miletić, pa Šćekić centrira, Uroš Vitas postiže prvenac u crno-belom dresu

39. minut - GOOOOOOOL 2:0, Natho! Majstorija. Izraelac je sa puno osećaja bocnuo loptu preko živog zida, Đorđe Petrović ju je samo pogledom ispratio

38. minut - Na 17 metara od gola fauliran je Filip Stevanović. Odličnog ga je prethodno petom razigrao Matić

30. minut - Partizan je potpuno oborio ritam utakmice posle vođstva 26. minut - Odličan napad Čukaričkog i katastrofalan udarac Mićina iz dobre pozicije

17. minut - GOOOOOL 1:0 Matić! Asano je u trku pretrčao Miladina Stevanovića i zatim uposčlio Matića, koji je zatresao mrežu

8. minut - Dobar napad Parnog Valjka po desnoj strani koji je Miletić upropostio lošim dodavanjem ka Matiću

7. minut - Oslobodio se Partizan pritiska, ali i dalje bez tečnog pasa ba sredina

4. minut - Gosti pritiskaju crno-bele i posle kornera imali solidnu šansu za gol, ali bez promene rezultata

1. minut - Utakmica je počela

Prvo poluvreme

PARTIZAN: Stevanović - Miletić, Ostojić, Vitas, Urošević - Šćekić, Zdjelar - Stevanović, Natho, Asano - Matić.

ČUKARIČKI: Petrović - Stevanović, Ćirković, Šapić, Veličković - Kovač - Birmančević, Mićin, Endiaje, Vidosavljević - Tedić.

Sastavi

Dueli ovih rivala uvek su izuzetno zaniljivi, borbeni i kvalitetni, pa nema razloga da tako ne bude i ovoga puta.

Domaćini su tokom aktuelne sezone zabeležili devetnaest pobeda, uz četiri remija i pet poraza, pa sa 61 bodom na svom kontu trenutno zauzimaju 2.mesto na tabeli. U prethodnom kolu su kao gosti poraženi u duelu sa ekipom Spartaka, a rezultat je bio 3:2. Gosti su tokom aktuelne sezone zabeležili četrnaest pobeda, uz šest remija i osam poraza, pa sa 48 bodova na svom kontu trenutno zauzimaju 5.mesto na tabeli. U prethodnom kolu su kao domaćini poraženi u duelu sa ekipom Inđije, a rezultat je bio 0:1. Prethodni međusobni duel ovih rivala odigran je na Banovom brdu u okviru 14.kola, a završen je trijumfom ekipe Čukaričkog rezultatom 2:1.

Šef stručnog štaba crno-belih Savo Milošević istakao je da su svi preostali mečevi jako važni za njegov tim, jer su ciljevi da se zadrži drugo mesto na tabeli i odbrani pehar u Kupu Srbije:

’’Sezona za nas još uvek nije završena, ne samo u ligi, već i u Kupu Srbije. Ono što nas čeka su tri najbitnije utakmice, svi moramo da budemo svesni da u dobroj meri određuju sezonu i nastavak sledeće sezone, kako ćemo u nju ući. Trudiću se da ovo razmišljanje usadim igračima i da na taj način shvate sutrašnju utakmicu, a onda i dve koje preostaju. Kadrovska situacija posle svega što se dešavalo je dobra. Jedino Lakčević ima ozbiljnu povredu, nadam se da će na tome ostati. Golman Stojković je zbog udarca koji je zadobio u polufinalu Kupa Srbije van konkurencije za naredni meč, dok ostali nisu imali ozbiljnijih problema. Verujem da ćemo imati skoro sve na okupu, pa preostaje samo da pronađemo motiv i pravu taktiku protiv ekipe koja nema takmičarski motiv, ali svi imaju želju i volju da pobede Partizan. Moramo očekivati motivisane protivnike, kada su rasterećeni tad se igra najbolje. Čeka nas jako teška i zahtevna utakmica. Strahinja Pavlović neće moći da igra zbog kartona. Neki igrači će sigurno dobiti šansu, ali probaću da izbegavam velike rotacije, videli ste da to košta, a moramo da učimo iz svojih grešaka. Nećemo puno rotirati. Na treningu ćemo odlučiti ko će igrati.’’

Prvotimac ’’brđana’’, mladi Stefan Kovač, ističe da je poraz u polufinalu Kupa Srbije teško pao svima u klubu, ali da će protiv Partizana dati sve od sebe i pokušati da odigraju otvoreno i napadački:

’’Kao i posle svake utakmice trudimo se da što pre zaboravimo ono što je bilo. Nije lako posle poraza i eliminacije iz Kupa, svi smo se nadali da možemo u finale. Dosta smo se potrošili, pre svega fizički, ali tako je i moralo da bude. Dali smo sve od sebe, imali smo svoje šanse, nismo ih iskoristili i sada se okrećemo novim izazovima. Partizan je sjajna ekipa, počevši od golmana, pa sve do napadačke linije. Imaju fantastične pojedince koji jednim potezom mogu da reše utakmicu. Ali, ne bih želeo bilo koga da izdvajam, oni su pre svega odličan tim. Sa druge strane, jasno je kako Čukarički igra, na nama je da probamo da napadnemo Partizan, da igramo svoju igru i da pokušamo da ostvarimo povoljniji ishod nego što je to bio slučaj u meču sa Vojvodinom. U našem prethodnom duelu, pored naše pobede, u sećanju mi je ostala i igra koju smo pružili. Igrali smo visok presing protiv Partizana, nadigravali se čitav meč. Većina ekipa se protiv njih brani, ali mi nismo takav tim. Želimo da igramo fudbal, nekad pobedimo, nekad ne, ali bitno je da damo sve od sebe.’’