Karlos Soler i Nikola Vukčević, © AFP

Šokovi na Mestalji! Prečka, stativa, genijalni Pareho, konačno Rodrigo i penal u 98. minutu koji je zaledio Valensiju (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pet. 12.06.20. | 23:25

Levante do boda u gradskom derbiju u nadoknadi vremena – 1:1

Ima drame i kad nema navijača. Prazne tribine sačekale su fudbalere Valensije i Levantea, sa razglasa se čula pesma domaćih pristalica, međutim, iako se činilo da će biti veselje, na kraju – tužbalica. Sastav Alberta Seladesa osvojio je samo bod – preciznije, ostao uskraćen za dva – u gradskom derbiju, pošto su se gosti iz predgrađa spasli poraza u osmom minutu nadoknade prilično uzbudljive druge utakmice večerašnjeg programa 28. kola La Lige - 1:1.

Ostala je Mestalja neosvojiva tvrđava za Levante, nikad nije dobio zvaničnu utakmicu na terenu lokalnog rivala, međutim, ambijent u ekipi Paka Lopeza biće kao da je pobedio. Taman kad je delovalo da mu je šesti vezani poraz na terenu Valensije neminovan, gost je vaskrasao. Za to može najviše da zahvali štoperu Valensije Dijakabiju, skrivio je jedanaesterac u poslednjem od predviđenih pet minuta nadoknade, međutim, kako je usledilo gledanje VAR-a i tumačenje pravila, tek je u 98. rezervista Gonzalo Melero dobio priliku da puca sa 11 metara i nije pogrešio.

Izabrane vesti

Silesen u jednu, lopta u drugu stranu i Levante je maltene ni iz čega poništio teško stečenu prednost Valensije, koji mu je doneo Rodrigo u pretposlednjem minutu. Genijalni Dani Pareho, manirom kapitena, uočio je slobodnog Hosea Gaju kako se izvlači na levi bok, bek domaćeg sastava je centrirao, a Rodrigo Moreno pogodio cilj za 1:0. Konačno, pošto je prethodni put u prvenstvu bio precizan u 15. kolu kad je postigao vodeći gol u slavlju nad Viljarealom. Pomislili su u Valensiji da je to – to, da imaju u džepu bodove koji im podižu akcije za plasman u Ligu šampiona, avaj...

Ruku na srce, Valensija je u prvoj utakmici posle tromesečne pauze bila bolji takmac. Stvorila je dovoljno prilika, međutim, čak i kad bi uspela da savlada golmana Fernandeza isprečio bi se okvir gola. Samo u prvom delu domaćin je propustio dve velike šanse, najpre kad je Karlos Soler u 29. minutu uzdrmao prečku, da bi u nadoknadi poluvremena štoper Dijakabi tukao u stativu. I pre i posle toga Seladesov tim je pokazao da ga više zanima da igra fudbal. Trudili su se Guedeš i Maksi Lopez, željan fudbala bio je Rodrigo, da bi pred kraj napokon naplatio ofanzivu i tako valorizovao brojčanu prednost, jer je Levante zbog dva žuta kartona Martija Rodžera igrao sa fudbalerom manje. I uspeo da se izvuče.

Ujedno upropasti veče Daniju Parehu, koji se popeo na deveto mesto klupske liste igrača sa najviše utakmica za Valensiju (374). Za potpuno slavlje moraće da sačeka gostovanje Realu 18. juna u Madridu. Mada to baš i nije mesto na kome se očekuje podvig.