Fudbal

Vratio se fudbal u Italiju: Juventus u finalu, Ronaldo promašio penal

Fudbaleri Juventusa plasirali su se u finale Kupa Italije, a utakmica s Milanom će ostati zabilježena kao prva utakmica na Apeninskom poluostrvu nakon tromjesečne pauze zbog pandemije virusa korona.

Juventus i Milan su večeras odigrali 0:0 u Torinu, a “bijelo – crni” su izborili finale zahvaljujući remiju (1:1), odnosno golu u prvom meču igranom u februaru. Tada je u 91. minutu Juventusu izjednačenje donio Kristijano Ronaldo iz penala.

Ronaldo večeras nije uspio da ponovo isto. U 16. minutu nije realizovao jedanaesterac nakon što je sudija poslije konsultacija odlučio da sankcioniše igranje rukom Andree Kontija u kaznenom prostoru domaćih. Jedan od najboljih igrača svijeta pogodio je stativu.

Nekoliko trenutaka kasnije Milan je ostao sa deset igrača pošto je Ante Rebić zbog neopreznog starta dobio crveni karton. I jedni i drugi su imali nekoliko prilika za postizanje gola, ali su mreže mirovale.

U drugom polufinalu sutra od 21 igraju Inter i Napoli, koji je u prvom meču slavio rezultatom 1:0.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu.

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije Nezavisnih novina.