Huk sa razglasa nosio Sevilju do pobede u gradskom derbiju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 11.06.20. | 23:58

Betis baš nemoćan – 2:0

Svih 90 minuta utakmice orila se pesma navijača Sevilje. Aplauzi i ovacije kod golova i dobrih akcija, pevanje tokom mirnijih delova meča. Makar po zvuku, fudbaleri nisu imali utisak da su sami na terenu.

Ali, Sevilju je do pobede u gradskom derbiju nad Betisom (2:0) nosio huk navijača – sa razglasa. Stanje u Španiji je još daleko od ovog u Srbiji, pa dok je beogradski večiti derbi gledalo (nezvanično) više od 20.000 gledalaca, u srcu Andaluzije tribine su bile prazne.

Izabrane vesti

To nije bila smetnja Sevilji da skoro pa rutinski dobije večitog rivala. Bili su belo-crveni bolji tim i u prvom poluvremenu, koje je završeno bez golova, a pogotovo u drugom, kada su dva puta zatresli mrežu Betisa.

Ni prvi meč u nastavku sezone nije mogao da prođe bez kontroverzi, bez upotrebe VAR-a. Sevilja je povela golom iz penala, sa kojim su se gosti baš teško pomirili. Bartra je bio krivac, kod kornera je „legao“ na kičmu igraču domaćeg tima, a sudija Lahoz je odmah pokazao na kreč. Konsultovao je VAR sobu pod pritiskom igrača u zeleno-belim dresovima, ali to ništa nije promenilo.

Okampos je bio siguran izvođač penala u 56. minutu, a to je dalo krila Sevilji da se dodatno razigra, pa je vrlo brzo, u 63. minutu stigao i drugi pogodak, egzekutor je bio Fernando, dok je Okampos ovog puta bio asistent.

Tek posle toga Betis se oslobodio, uspeo da stvori pritisak i poneku priliku, ali kasno, kasno...