Fudbal

Partizan se dokopao polufinala Kupa

Fudbaleri Partizana savladali su Radnik u Surdulici sa 2:1 u četvrtfinalu Kupa Srbije.

Meč u Surdulici nije pošteno ni počeo, a već je bio prekinut.

Zbog transparenta navijača Partizana, sudija Jovanović je povukao igrače sa terena.

Posle pauze (prvo poluvreme produženo je 18 minuta), Partizan je silovito krenuo ka golu domaćih.

Bibras Natho je imao dvioje lijepe prilike, Asano je prijetio, Sadik takođe.

Inicijativa crno-bijelih se isplatila u drugom minutu sudijske nadoknade, kada je Natho sjajno proigrao Asana, a Japanac smjestio loptu u mrežu.

Isti igrač je povisio u 15. minutu nadoknade, a Radnik je smanjio već u narednom napadu, preko Stamenkovića.

U drugom poluvremenu, Partizan je imao previše šansi. Ali nijednu nije iskoristio.

Istini za volju, golman Vasiljević je briljirao u nastavku, pa je skidao sve pokušaje Asana, Sadika, Markovića, Natha...

U poslednjim momentima meča, Radnik je umalo došao do izjednačenja, pošto Uroš Vitas nije najbolje reagovao u odbrani, pa je pogodio prečku gola koji je čuvao Vladimir Stojković.

Crvena zvezda se juče plasirala u polufinale Kupa, Čukarički u prvom današnjem meču, a poslednji polufinalista će biti poznat večeras, poslije meča Vojvodina - Mladost.