Kiks Lajpciga, Grujić strelac

Fudbaleri Red Bul Lajpciga i Herte iz Berlina odigrali su nerešeno sa 2:2 u meču 28. kola Bundeslige. Strelac za ekipu Herte bio je srpski fudbaler Marko Grujić.

Ekipa Julijana Nagelsmana ponovo je ispustila bodove, ovoga puta na svom terenu, pošto je ekipa Herte uspela da izvuče bod.

Srpski fudbaler Marko Grujić nastavio je sa odličnim partijama u dresu ekipe iz Berlina, a ovoga puta je bio strelac za Hertu.

Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde, a sada pozajmljeni fudbaler Liverpula, Hertu dovodi u vođstvo u devetom minutu. Grujić koristi oštar centaršut iz kornera, dobro reaguje u protivničkom šesnaestercu i šalje loptu u mrežu.

Golom Klostermana u 24. minutu Lajpcig je uspeo da dođe do izjednačenja i sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme. Ipak, pred sam poslednji zvižduk u prvom delu meča, fudbaler domaćih Halstenberg je zaradio žuti karton.

Ispostaviće se da će taj detalj odrediti dalji tok meča i učiniti drugi deo utakmice znatno zanimljivijim.

Halstenberg  u 63. minutu dobija drugi žuti karton i Lajpcig ostaje sa igračem manje na terenu.

Ipak, domaća ekipa uspeva da ostvari preokret, golom Šika u 68. minutu.

Herta se nije predavala, već maksimalno pokušala da iskoristi igrača više i dođe do gola i boda.

To se i desilo u 82. minutu. Talentovani Mateus Kunja je izborio jedanaesterac, a smiren i precizan sa bele tačke bio je Pjontek.

Ekipa Lajpciga nije iskoristila poraz Dortmunda od Bajerna, pa ostaje na trećoj poziciji, dok je Herta bodom napredovala na deseto mesto na tabeli.