Beta

23. 05. 2020. u 17:50

Борусија Дортмунд протутњала кроз Волфсбург, Хаверц држао час у Менхенгладбаху

Borusija Dortmund foto Tanjug AP

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena pobedili su danas u Menhengladbahu domaću Borusiju sa 3:1, u utakmici 27. kola Bundeslige i preuzeli treće mesto na tabeli.

Bajer je poveo u sedmom minutu golom Kaja Haverca, a izjednačio je Markus Tiram u 52. Novo vođstvo gostima doneo je Haverc u 58. minutu iz penala, svojim drugim golom na meču, a pobedu je osigurao Sven Bender pogotkom u 81. minutu.

Bajer je ostvario 16. pobedu i na trećem mestu na tabeli ima 53 boda, bod više od Menhengladbaha, koji sada ima sedam poraza na četvrtom mestu.

Borusija iz Dortmunda je kao gost pobedila Volfsburg sa 2:0. Golove su postigli Rafael Gerero u 32. i Ašraf Hakimi u 78. minutu.

Domaći su od 82. minuta igrali sa igračem manje, pošto je crveni karton dobio Feliks Klaus.

Dortmund je drugi sa 17 pobeda i 57 bodova, dok je Volfsburg šesti sa 39 bodova.

Fudbaleri Verdera su na gostujućem terenu pobedili Frajburg golom Leonarda Bitenkura u 19. minutu, dok su Paderborn i Hofenhajm odigrali nerešeno 1:1.