Kakva utakmica, Srbin heroj, BATE na vrhu!

Autor: Darko Mitrović
nedelja 10.05.2020.
19:01
Izvor: Sportske.net

Možda i najuzbudljiviji meč od početka sezone u Belorusiji, bivši napadač Zvezde u centru pažnje

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Ovog vikenda igra se osmo kolo šampionata Belorusije, a najviše pažnje izazvala je utakmica između Smolevičija i BATE Borisova, koji u gosti posle par preokreta dobili sa 5:3, a glavna uloga pripala je bivšem napadaču Crvene zvezde i Spartaka Nemanji Miliću.

Domaćin je poveo već u prvom minutu golom Barsukova, a do kraja prvog poluvremena BATE je golovima Skaviša, Staseviča i Bage okrenuo na 3:1 u svoju korist.

Činilo se da favorit u nastavku meča neće imati problema da dođe do tri boda, ali domaća ekipa je preko Šegrikoviča i Poea sredinom drugog poluvremena stigla do izjednačenja na 3:3.

Trener BATE Borisova potom reaguje uvođenjem Nemanje Milića na terenu u 71. minutu umesto Skaviša, a srpski napadač mu se odužio sa dva pogotka, najpre u 80. minutu, a onda i u poslednjim minutima nadoknade vremena - 5:3 za BATE koji je izbio na prvo mesto na tabeli sa 16 bodova, koliko ima i Slutsk.