Utorak, 10.07.2007.

07:24

Ojdanić ne može u rezidenciju

Ministarstvo odbrane neće dozvoliti haškom optuženiku Dragoljubu Ojdaniću da u četvrtak uđe u državnu rezidenciju.

Izvor: B92

Default images

Ministarstvo je navelo da Ojdanić u toj rezidenciji, za koju režije plaća Vojska, godinama bespravno živi. Porodica Ojdanić i dalje živi u zvaničnoj rezidenciji namenjenoj načelniku Generalštaba, iako u Beogradu poseduje više stotina kvadratnih metara stambenog prostora, a haškim optuženicima je takođe zabranjeno da borave u objektima države.

Ministarstvo odbrane je pokrenulo sve zakonom predviđene postupke, kaže za B92 Igor Jovičić, generalni sekretar tog ministarstva.

On navodi je u najmanju ruku nekorektno od porodice Ojdanić da - pored svega što poseduje - već sedam godina bespravno živi u vili koju čuva Vojska, koja plaća i struju i vodu.

Ministar odbrane je zabranio ulazak u vojne objekte svim haškim optuženicima, što se odnosi i na Dragoljuba Ojdanića, koji ove nedelje dolazi u Srbiju na šest dana.    

"Ne vidim da bi iz toga general Ojdanić mogao bilo šta neprijatno da doživi. On ima u vlasništvu vilu od 322 kvadrata na Dedinju i stan od 37 kvadrata na Košutnjaku, u kojima, pretpostavljam, nije neprijatno živeti. Postupićemo kao što bi svaka država postupila u takvim situacijama", kaže Jovičić.

Ojdanićev advokat Tomislav Višnjić kaže da je naredba ministra odbrane Dragana Šutanovca besmislena, naročito ako se ima u vidu da je Ojdanićeva porodica nameravala da se uskoro iseli.

"Ne mogu da kažem tačno kada, ali koliko čujem iz kontakta s njima, to će biti vrlo brzo. Da je to sve tako, oni ne bi mogli da budu sedam godina u tom stanu, ali pošto nije tako i pošto Ministarstvo odbrane ima svoju pravnu službu i zna koji su problemi bili u vezi s tim objektima, verovatno sada neko tu traži izgovor za svoje nečinjenje", kaže Višnjić.  

Dodatan problem može da bude to što je Vlada Srbije dala garancije za privremeno puštanje Ojdanića, a on je kao adresu na kojoj će biti naveo baš državnu rezidenciju u koju ga neće pustiti.

Jovičić navodi da je to problem Ojdanićevog advokata, a Višnjić da je to stvar komunikacije Ministarstva odbrane i Vlade Srbije.

"Pretpostavljam da Ojdanić ima advokata i ne očekujem da vrhunski profesionalci mogu sebe dovesti u takvu situaciju da daju adrese optuženih, njihovih kuća i stanova u koje su oni bespravno useljeni", kaže Jovičić.

"U pitanju je odnos Vlade i Ministarstva odbrane, odnosno njihova koordinacija. Da li Ministarstvo uopšte zna šta radi Vlada Srbije i da li Vlada zna šta radi Ojdanić", pita Višnjić.

U Ministarstvu odbrane objašnjavaju da naredba ne utiče na ostvarivanje zdravstvenog, penzionog i socijalnog osiguranja haških optuženika.

Ojdanić u zahtevu nije naveo adresu rezidencije

Bivši načelnik Generalštaba Vojske Jugoslavije i haški optuženik Dragoljub Ojdanić u zahtevu za privremeno puštanje na slobodu nije naveo vojnu rezidenciju kao adresu na kojoj će boraviti, saznaje agencija Beta.

Kako Beta saznaje, Ojdanić je u zahtevu naveo tri mesta na kojima će boraviti - u "porodičnoj kući u Beogradu", na adresi na kojoj živi njegova sestra i na adresi u Užicu, saznaje Beta.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

23 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Rusija: Kinezi, nerazumni ste

Veliki sporazum o gasovodu između Rusije i Kine navodno je u zastoju zbog onoga što Moskva smatra "nerazumnim zahtevima Pekinga u pogledu cena i nivoa snabdevanja".

8:35

3.6.2024.

16 h

Podeli: