SUPERLIGA SRBIJE: Očajan derbi na Marakani, Zvezda za korak bliže tituli (VIDEO)

Srbija Danas
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Bez golova u 162. derbiju.

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana igrali su nerešemo 0:0 u 162. Večitom derbiju na stadionu u ''Rajko Mitić'' u okviru 24. kola Superlige Srbije. Pred više od 37 hiljada gledalac viđena je loša utakmica, bez pravih šansi u kojoj Crvena zvezda bila bolja u prvom poluvremenu, dok su crno-beli bili aktivniji rival u drugih 45 minuta.

OBRAČUN DELIJA I GROBARA U KOTEŽU: Neviđene scene uoči VEČITOG DERBIJA! (FOTO)

TENK JE OPET U MODI: Zvezdaši napravili FEŠTU na kultnom mestu! Ona je IZDOMINIRALA (FOTO)

GLASALO JE DESET HILJADA LJUDI: Evo ko će pobediti u VEČITOM DERBIJU!

Remijem svakako više mogu da budu zadovoljni u Ljutice Bogdana pošto su zadržali 11 bodova prednosti u odnosu na najvećeg rivala. Utakmicu na stadionu ''Rajko Mitić'' obeležili su prekidi u drugom poluvremnu zbog baklljada na južnoj, a zatim i na severnoj tribini zbog čega je sudija Lazar Lukić u dva navrata prekidao susret.

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana danas od 18 časova na stadionu ''Rajko Mitić'' igraće 162. prvenstveni Večiti derbi u okviru 24. kola Superlige Srbije. Crveno-beli dočekuju ovaj derbi kao lideri šampionata sa 11 bodova prednosti u odnosu na crno-bele koji se nalaze na drugoj poziciji.

U prvom derbiju sezone u jesenjem delu šampionata Partizhan je slavio sa 2:0 golovima Sume i Tošića. Suma će i i u ovom derbiju igrati, dok je Zoran Tošić pre nekoliko dana otišao put Kine. U odnosu na jesenji derbi Crven zvezda je promenila trenera pošto je Vladana Milojevića zamenio na klupi Dejan Stanković kome će ovo biti trenerski debi kada je u pitanju najveća svetkovina srpskog fudbala. Crvena zvezda ima bolji skor u prvenstvenim susretima pošto je ostvarila 64 pobede, dok je 50 puta Partizan bio bolji rival, a 47 mečeva je završeno nerešenim rezultatom.

90+4. minut
Greška Stojkovića koji je loše procenio loptu do koje je stigao Ivanić i iz teške pozicije pogodio spoljni deo mreže.
90. minut
Sudija Lazar Lukić odlučio je da meč produži sedam minuta.
86. minut
Poslednja izmena u Partizanu. Umesto Umara Sadika u igru je ušao Bojan Matić.
84. minut
Poslednja izmena u Crvenoj zvezdi, Mirko Ivanić zamenio je Željka Gavrića.
75. minut
Druga izmena i u Partizanu, takođe prinudna. Sejdubu Sumu menja Aleksandar Šćekić.
74. minut
Još jedna prinudna izmena u Zvezdi. Zbog povrede je Rodić izašao, a menja ga Radovan Pankov.
63. minut
Dobra prilika za Partizan. Natho je sa 17 metara šutirao po zemlji, ali je lopta otišla pored leve stative Zvezdinog gola.
59. minut
Ben je ubacio iz kornera loptu koja je stigla do Degeneka. Štoper Zvezde prosledio je do Vukanovića koji je propustio veliku šansu i šutirao pored gola.
51. minut
Prilika za Partizan posle greške Petrovića. Pokušao je Sadik iz prve da savlada Borjana, ali je lopta završila pored gola.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme. Prvu izmenu izvršio je Savo Milošević. Umesto Lazara Markovića drugo poluvreme će igrati Filip Stevanović.

II POLUVREME

45+2. minut
Kraj prvog poluvremena.
44. minut
Gavrić je lepo ubacio na peterac, ali Vukanović nije uspeo da zahvati loptu glavom.
39. minut
Najbolja prilika za Zvezdu do sada. Rodić je ubacio lopu pred gol Partizana, Ben je šutirao, ali ga je izblokirao Asano. Lopta se odbila do Gavrića koji je loše šutirao pored gola.
34. minut
Dejan Stanković bio je prinuđen da već posle pola sata izvrši prvu izmenu. Zbog povrede Ričmond Boaći morao je da napusti teren, a umesto njega je ušap Aleksa Vukanović.
21. minut
Ponovo je zapretila Zvezde. Petrović je šutirao skoro sa iste pozicije odakle i Gavrić neki minut ranije, a ovoga puta je Stojković morao više da se pomuči kako bi izbacio loptu u korner posle kojeg nije bilo opasnosti po gol Partizana.
15. minut
Gavrić je pokušao sa 18 metara da iznenadi Stojkovića, ali je šutirao pravo u golmana Partizana koji je lako ukrotio taj udarac. Bio je to prvi pokušaj Zvezde.
14. minut
Početak meča obeležili brojni prekidi, za sada bez šansi.
4. minut
Odmah na startu kratak prekid zbog koškanja igrača. Degenek je gurnuo Sadika, a u sve se umešao i Sudija. Ipak, posle manje gužve sudija Lukić brzo je smirio situaciju.