LE: Hetafe izbacio Ajaks, Pirejci šokirali Arsenal u Londonu, iznenađenje Kopenhagena (FOTO)

Srbija Danas
FK Ajaks
FK Ajaks / Izvor: Reuters
Poznati skoro svi učesnici osmine finala.

Poznati su skoro svi uesnici osmine finala Lige Evrope, a osto je da se odigra još samo meč Salcburga i Ajntrahta odložen zbog oluje. Ajaks je dao sve od sebe, ali e u Amsterdamu Hetafe bio i bolji rival i potpuno zasluženo prošao dalje. Mančester Junajted bio je ubedljiv protiv Briža, Šahtjor je u zanimljivom meč izbacio Benfiku, dok je iznenađenje priredio Kopenhagen izbacivši Seltik.

LE: Uspešna formula Farmaceuta u Lisabonu, rutina Volfsburga i poraz koji Vulvse ne boli (FOTO)

ČELSI PIKIRAO VEZISTU: Želi ga i Juventus, ali su Plavci spremili 50 miliona evra (FOTO)

NOVI GAZDA U ROMI NAJAVIO PROMENE: Dobro poznato lice na klupi Vučice (FOTO)

Prštalo je u Amsterdamu od početka meča. Već posle 10 minuta bilo je 1:1 pošto je Mata doveo Hetafe u vođstvo, da bi Danilo u 10. izjednačio. Pritiskao je Ajaks goste, ali su to bili stihijski napadi, uz česte prekide zbog faulova. Španci su bili mnogo konkretniji, tri puta su pogađali okvir gola, a u 63. minutu Olivera je dao dodatnu nadu domaćinu kada je pogodio sopstvenu mrežu. Ipak, nisu Kopljanici uspeli da stignu do trećeg gola koji bi im garantovao prolaz, a Hetafe u kojem je Nikola Maksimović odigrao ceo meč zasluženo je prošao dalje.

Arsenal i Olimpijakos odigrali su veoma uzbudljiv meč koji je rešen tek u poslednjim minutima podužetka, a Pirejci su uspeli da nadoknae zaostatak iz prvog meča i prođu dalje. U prvom poluvremenu su mreže mirovale, da bi u drugih 45 minuta bila viđena prava uzbuđenja.  Sise je doveo Olimpijakos u vođstvo u 53. minutu, a Cimikas je četiri minuta kasnije mogao i da duplira vođstvo Pirejaca, ali je Leno dobro intervenisao. U poslednih 15 miuta je Arsenal pojačao napade, ali nisu uspešni bili Pepe i Lakazet pa se otišlo u produžetak. Masuras je u 109. minutu ogoio prečku, a pet minuta kasnije Obamejang je makazicama zatresao mrežu Olimpijakosa. Izgledalo je da će Tobdžije proći u osminu finala, ali je El Arabi u 120. minutu zaledio šokirao Emirejts i odveo Pirejce u osminu finala.

Mančester Junajted igraće u narednoj fazi Lige Evrope pošto je savladao Briž na Old Trafordu 5:0 posle remija u Belgiji. Đavolima je posao bio znatno olakšan kada je Deli igrao rukom u šesnaestercu i zbog toga dobio crveni karton u 23. minutu. Penal je uspešno izveo Fernandeš u 26. minutu, da bi Igalo u 34. i Mektominaj 41. minutu već na poluvremenu rešili pitanje pobednika i tima koji će otići dalje, da bi Fred u 82. i 90+3 minutu samo potvrdio trijumf Junajteda.

Za veliko iznenađenje pobrinuo se Kopenhagen izbacivši u Škotskoj Seltik pobedom od 3:1. Posle remija u Danskoj, svedo 51. minuta nije bilo uzbuđenja u Glazgovu kada je Santos doveo goste u vođstvo. Šou je usledio u poseldnjih 10 minuta kada su poitgnuta tri gola. Prvo je iz penala u 82. izjednačio Eduard, da bi gosti preko Bila u 85. i Endojea u 88. obezbedili veliki trijumf i plasmana u osminu finala.

Benfika i Šahtjor odigrali nerešno u meču sa čak šest golova, a dalje je otišao ukrajinski predstavnik pošto je u prvom meču slavio sa 2:1. Oldično je počelo za Benfiku kada je Pici pogodio u 9. minutu, ali je Dijas autogolom poravnao rezultat tri minuta kasnije. Isti igrač iskupio se u 36. minutu kada je ponovo doveo domaćina u vođstvo. Sve je izgledalo idealno za Benfiku kada je Silva povisio na 3:1 za Benfiku u 47. minutu ali je samo dva minuta kasnije smanjio Stepanenko, da bi Orlove potpuno uništio Patrik u 71. minutu.

Sve zanimljvo u duelu Intera i Kluža viđeno je u prvom poluvremenu na meču bez publike. Kluž nije došao da se brani, gosti su i poveli u 26. minutu preko Oliveire-Souze, ali je do poluvremena Inter imao prednost. Biragi je izjendačio u 32. minutu, da bi Lukau u sudijskoj nadoknadi prog poluvremena dobeo plavo-crne u vođstvo. Ispotavilo se da je to bio i konačan rezultat koji je Interu doneo plasmana u osminu finala.