Izvor: Sportske.net

Videlo se da Danac nedostaje ekipi iz predgrađa Madrida.

EPA-EFE/Salvador Sas

Fudbaleri Selte slavili su na svom "Balaidosu" protiv Leganesa sa 1:0 (0:0).

Doživeli su peh u 21. minutu, hrvatski internacionalac Filip Bradarić je zaradio direktan crveni karton nakon jednog neopreznog starta.

Do poluvremena nije bilo golova, gosti su pojačali ofanzivu u nastavku, na teren su ušli Oskar i Asale, samo da bi desetkovani domaćin poveo u 62. minutu.

Olaza je ubacio loptu u kazneni prostor rivala, ona je došla do Aspasa, koji ju je malo zakačio, ali dovoljno da zatrese mrežu rivala, 1:0 za sastav iz Viga.

Do kraja susreta nije bilo izglednijih prilika, pa je Selta upisala vredan trijumf, Leganes je imao igrača više oko 70 minuta, ali sa Gvidom Kariljom u špicu nisu uspeli da zatresu protivničku mrežu, jasno je da im nedostaje Brajtvajt, koji je nedavno pojačao Barselonu.

Selta je tako pobegla iz opasne zone, imaju 24 boda, Leganes je sa pet manje pretposlednji na tabeli.