Velika, mrsna, pravoslavna žurka u Londonu! Olimpijakos izbacio Arsenal u 120. minutu (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 27.02.20. | 23:36

El Arabi junak Atinjana

Pogledala ih je sreća u poslednjem kolu grupne faze Lige šampiona protiv Crvene zvezde, ali ovo večeras su apsolutno zaslužili. Olimpijakos se posle minimalnog poraza na domaćem terenu zagledao u slavnu istoriju Atine i iz sebe izvukao onaj ratnički gen predaha koji su odbijali da ustuknu i kad su protiv sebe imali mnogo jaču vojsku. O ovom večerašnjem podvigu Grka verovatno neće biti snimani filmovi, ali legende će se ispredati dugo, baš dugo. A večeras će se ceo Pirej dobrano napiti da proslavi. Usred Emirejtsa Olimpijakos je pobedio sa 2:1 i slavni Arsenal izbacio u šesnaestini finala Lige Evrope!

Posle 0:1 u Pireju očekivalo se da će Arsenal, uprkos svim silnim postranjima u Premijer ligi, podsetiti da je ne tako davno ipak predstavljao ozbiljnu aždaju od tima. Da će, ako ništa drugo, istoku Evrope pokazati sjaj Premijer lige. Umesto toga, ozbiljno su drhtali navijači na Emirejtsu nakon što je Papu Abu Sise posle kornera ostavljen potpun sam da se pokloni i anulira taj gol zaostatka iz Atine.

Izabrane vesti

Sa tih 1:0 se i otišlo u produžetke, mada je Bernd Leno morao da spašava Arsenal da samo par minuta posle tog gola Sisea ne bude i 2:0 za goste. Konstantinos Cimikas je odigrao veoma kvalitetan meč, ali ga je Leno tada sprečio da se upiše u listu strelaca i možda i nokautira grogirani Arsenal.

Kako se to nije desilo Tobdžije su se uspravile i počele da igraju fudbal onako kako se od njih očekuje. Lopta je kružila oko protivničkog kaznenog prostora, ali Olimpijakos se zaista dobro branio. Štaviše, krajem prvog produžetka mogao je Bruno Gašpar posle jedne kontre i dobrog pasa Jorgosa Masurasa da dotuče Arsenal, ali nije lepo poklopio loptu i šansa je otišla dođavola. Imao je doduše i domaći tim prilike, Žoze Sa je zaustavio udarac Nikole Pepea, Aleksander Lakazet je bio za malo neprecizan i sve je slutilo na penal seriju…

Dok se takva atmosfera nije smučila Pjer-Emeriku Obamejanu, ipak najveći fudbaler koji je večeras igrao na Emirejtsu. Ko ne veruje, samo treba da pogleda makazice iz 113. minuta za 1:1. Doduše, ako ga zanima zašto je ipak u timu koji se ne bori za trofeje, nek pogleda i situaciju iz 123. minuta kad je Gabonac sa pet metara šutirao pored gola i pomilovao Olimpijakos.

“Pomilovao”, zato što se između ta dva Obamejanova udarca smestio i pogodak Jusefa El Arabija… Mogli bismo sad da ga opisujemo do sutra, ali opet ne bismo uspeli da dočaramo radost koja je u tom 120. minutu ispunila srca gostujućih navijača. Kakav šamar u lice Mikelu Arteti. I kakav poziv za žurku po atinskim trgovima. Ne sumnjamo, umeće da proslave Grci, imaju i rašta popiti.