Vanjin rekord karijere nije zaustavio Fenerbahče, Željkova taktička pobeda

Vreme čitanja: 2min | pet. 28.02.20. | 22:50

Istanbulski klub dobio bitku direktnih konkurenata za TOP 8

Kako god da se završi, Valensija i te kako može da bude zadovoljna svojim prvim učešćem u novom formatu Evrolige. Isto važi i za Vanju Marinkovića koji u svojoj prvoj sezoni u inostranstvu igra sve bolje i bolje kako vreme prolazi.

Bivši kapiten Partizana drugi put je u poslednjih mesec dana popravio svoj evroligaški rekord karijere, a posle 20 poena Olimpijakosu, večeras je ubacio 22 poena Fenerbahčeu u Fonteti, uz 8/11 iz igre i 5/7 za tri poena! U igri je proveo 27 minuta i skupio još po dva skoka i asistencije, uz pet iznuđenih faulova i indeks 23.

Izabrane vesti

Međutim, to nije sprečilo Fenerbahče da na istoku Španije odnese pobedu rezultatom 93:86 (21:14, 26:27, 18:19, 28:26) i održi se na osmoj poziciji na tabeli Evrolige.

Gotovo svih 40 minuta Fenerbahče je kontrolisao utakmicu, a Valensija je samo ne dva kratka vremenska intervala imao minimalno vođstvo. Utakmica je praktično bila otvorena do poslednje četvrtine, pošto je Fenerbahče u završnih deset minuta ušao sa samo pet poena viška (60:65), ali je ubrzo sve došlo na svoje. Valensija je zahvaljujući Vanji uspela da se približi opasno i dođe na samo četiri poena minusa (72:76) na šest minuta do kraja posle velike greške Nikole Kalinića i njegovog faula nad sunarodnikom u šutu za tri poena. Marinković je pogodio, a onda realizovao i dodatno slobodno bacanje. Međutim, baš tada je Fenerbahče reagovao i oduvao protivnika.

Kostas Slukas je u narednih 40 sekundi pogodio trojklu, pa ukrao loptu Vanji i otišao na polaganje za 81:72 uz pet minuta do kraja. Slukas je ubrzo iskoristio i nesportski faul Kina Koloma i ona nanizao slobodna bacanja za 11 poena viška, da bi novom trojkom na nešto manje od četiri minuta pre isteka vremena podigao razliku na 12 poena (86:74). Nije se domaćin predavao do kraja, ali nije mogao da priđe ispod pet poena zaostatka...

Derik Vilijams predvodio je Fenerbahče sa 22 poena (8/10 iz igre, 4/6 za tri). Luiđi Datome upisao je 13 poena, koliko i Kostas Slukas. Nikola Kalinić je odigrao 13 minuta i ubacio samo dva poena, uz po jedan skok, asistenciju i izgubljenu loptu.