Tako se napada titula! Tri komada za 12 minuta, pet za pola sata, Trabzon je ponovo prvi (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 29.02.20. | 17:15

Odlično izdanje sastava Husejina Čimšira u drugom poluvremenu meča sa Rizeom - 5:2

Nije bilo nimalo lako, posebno ne onako kako pokazuje konačan rezultat, ali publika u Trabzonu je morala ozbiljno da strepi. Ipak, njen klub je našao način da dođe do pobede protiv nimalo prijatnog Rizea. Na kraju se ispostavilo da je bilo dovoljno 11 minuta igre na najvišem nivou. Domaćin je od 0:1 do 3:1 stigao u rasponu od 65. do 77. minuta i tako u potpunosti slomio otpor protivnika, a slavlje je u finišu učinio dodatno ubedljivijim - 5:2 (0:1).

Rize je odlično igrao u prvom poluvremenu, stalno je pretio i bio opasan po gol domaćina. To je na kraju krunisao golom Darija Melnjaka u 36. minutu utakmice, kada je potpuno podbacila odbrana ekipe Husejina Čimšira. Hrvatski defanzivac je došao iz drugog plana i pogodio na asistenciju Milana Škode.

Izabrane vesti

Mnogo toga na terenu promenio je ulazak Entnoija Nbakaemea, koji je na poluvremenu zamenio Giljermea. Izjednačenje konačno stiglo u 65. minutu, kada je Da Kosta sjajno reagovao nakon centaršuta Sose i glavom pogodio nebranjeni deo mreže. Već šest minuta kasnije novi prekid i loša reakcija igrača Rizea. Lopta se odbila do Ekubana, koji je pronašao pukotinu među defanzivcima gostiju.

Hose Sosa je nagradu za sjajno izvedene prekide dobio u 77. minutu. Nvakaeme je na sjajan način iznudio jedanaesterac za svoj tim, a onda je Argentinac preuzeo odgovornost. Svoju odličnu partiju krunisao je i sam Nvakaeme, sjajnim golom sa ivice kaznenog prostora. Škoda je smanjio rezultat u petom minutu nadoknade iz penala, ali je u poslednjem napadu na utakmici Badu Ndiaje postigao prvenac u crveno-belom dresu.

TURSKA 1 – 23. kolo