Avramović dao čak 35 poena, ali ne može sam: Estudijantes korak bliži ispadanju iz Endese

Vreme čitanja: 2min | sub. 29.02.20. | 20:11

Luda partija srpskog košarkaša nije nagrađena pobedom na gostovanju protiv favorizovane Saragose

U odličnom svetlu se pokazao Aleksa Avramović u minulom kvalifikacionom prozoru za odlazak na Evropsko prvenstvo, a u istom ritmu je nastavio po povratku u svoj matični klub. Njegovih 35 poena večeras ipak nije bilo dovoljno Estudijantesu da zabeleži zlata vrednu pobedu u borbi za opstanak, pošto je Saragosa uspela da se „sačuva“ i zadrži korak za Barselonom i Realom – 97:87.

Kao što smo pomenuli, Avramović je meč završio sa 35 poena (9/16 za dva, 4/8 za tri, 5/8 sa penala) za 32 minuta igre. Uz to je uspeo da upiše šest skokova i dve asistencije. Imao je sasvim solidnu pomoć još jednog srpskog igrača, Nemanje Dangubića, koji je za 19 minuta ubacio sedam poena (3/5 za dva, 0/1 za tri, 1/1 sa penala).

Izabrane vesti

Na kraju, Estudijantesu je presudila vrlo slabo odigrana treća četvrtina, kada su domaći u jednom trenutku otišli na plus 18 odakle nije bilo povratka. Uspeli su momci iz Estudijantesa da meč uvedu u penal završnicu, ali su nakon nje prilično ubedljivo poraženi.

Najbolji u pobedi Saragose bio je crnogorski košarkaš Nemanja Radović koji je ubacio 20 poena uz šest skokova i tri asistencije, a pratio ga je Nikoals Brusino sa pet poena manje. Na drugoj strani, sem Alekse Avramovića istakao se Fil Presi sa 13 poena.

Prva deonica donela nam je uglavnom priličan egal u kojem je Saragosa diktirala tempo, ali je Estudijantes komstantno pokazivao da je tu i da se neće tako lako predati. Uostalom, gosti su imali prednost nakon deset minuta košarke (26:28), a nju su održavali negde do polovine druge četvrtine. Nakon toga je usledila serija gostiju od 10:2, kojom su preuzeli vodstvo i nisu ga ispustili do poluvremena – 53:46.

Kako smo se vratili sa pauze, ta razlika je nastavila da raste, pa je u jednom trenutku dostigla maksimalnih plus 18 (76:58). Trgla se gostujuća ekipa nakon toga i uspela je da svede razliku na „solidnih“ minus 13 pred završnu deonicu (78:65), a potom i da dođe na samo četiri poena zaostatka kako je krenulo poslednjih deset minuta igre (82:78). Međutim, Saragosa se probudila, ponovo je otišla na dvocifren kapital i uspešno je uspela da ga očuva do kraja meča.