Lil minimalcem stigao na korak od Lige šampiona (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 01.03.20. | 17:24

Doge sigurne u Nantu

Vicešampionu Francuske dopala se mušema Lige šampiona na njegovom “Pjer Morou”, pa je u prolećnom delu sezone zapeo kako bi i naredne godine osetio isti užitak. Lil je od starta februara zabeležio četiri trijumfa u prvenstvu, uz onaj poraz od Marseja, a peti u poslednjih šest mečeva upisao je na gostovanju Nantu – 0:1 (0:0).

Rezultatski, reklo bi se jedva. Na terenu je Lil mogao da upiše i ubedljiviju pobedu. Najzaslužniji što Nant nije više puta kretao sa centra bio je golman Kanarinaca Alban Lafont. Francuski čuvar mreže pozajmljen iz Fjorentine posebno se istakao sredinom prvog poluvremena kada je fenomenalnim odbranama u razmaku od dva minuta zaustavio udarce Loika Remija i Hozea Fontrea. Francuskom napadaču “skinuo” je zicer u situaciji jedan na jedan, dok je bivšem štoperu zaustavio udarac glavom posle kornera koji je izveo preporođeni Renato Sančez.

Izabrane vesti

Na isteku sat vremena igre, ipak je popustio. Još jednom je Sančez izveo udarac iz ugla, a ovoga puta najviši u skoku je bio Benžamin Andre koji je Dogama doneo zasluženu prednost. Remi je nedugo zatim imao priliku da duplira prednost i na dodavanje raspoloženog Džonatana Ikonea obezbedi svom timu mirniju završnicu, ali je njegov udarac završio malo pored desne stative.

Na sreću bivšeg napadača Čelsija gosti nisu kažnjeni, iako je defanzivac Nanta, Nikolas Paloa minut pre isteka 90. minuta posle kornera i gužve u šesnaestercu imao priliku da domaćima “iščupa” bod.

FRANCUSKA 1 - 27. KOLO