LŠ: Sveci su upoznali Boga, Haland srušio Parižane, Atletiko zaustavio šampiona u Madridu (VIDEO)

Srbija Danas
Erling Braunt Haland
Erling Braunt Haland / Izvor: Reuters
Pobede domaćina u prvim mečevima osmine finala.

U prvim mečevima osmine finala Lige šampiona domaćini su uspeli da ostvare pobede pošto su trijumfovali Borusija Dortmund protiv Pari Sen Žermena (2:1) i Atletiko Madrid protiv branioca titule Liverpula minimalnim rezultatom (1:0). Ipak, zvezda večeri je mladi Erling Haland.

SAMO ŠTO GA JE DOVELA NA POZAJMICU: Borusija već odlučila da otkupi njegov ugovor (FOTO)

PROBLEM ZA STANKOVIĆA: Povreda sigla u ZAO čas! Mora da menja tim za derbi

ISTRAGA JE ZAVRŠENA: Podignuta optužnica protiv bivšeg crnogorskog reprezentativca (FOTO)

Norvežanin je ko zna koji put ove sezone pokazao kakav napadački instinkt ima i sa dva gola srušio Svece koji su u prethodne tri sezone obavezno padali u osmini finala, a bude li se pitao 19-godišnji Haland, Parižani će i četvrti put stati na prvom stepeniku u eliminacionoj fazi. Miloneri su bili bolji rival, ali prvo poluvreme nije donelo mnogo toga uzbudljivog. Nejmar je u 10. minutu šutirao pored gola iz slobodnog udarca, a udarac Sanča odbranio je Navas i to je bilo sve u prvom poluvremenu.

Prava borba se razvila u drugih 45 minuta, mada nije bilo pravog uzbuđenja sve do 69. minuta i gola Halanda koji se odlično snašao u petercu gostiju. Samo šest minuta kasnije Sveci stižu do izjednačenja preko Nejmara, ali potomak Vikinga je dva minuta kasnije ponovo doveo Borusiju u vođstvo i doneo Milionerima pobedu koja ipak ništa nije rešila, pa se u revanšu tek očekuje prava borba.

U Madridu je sve bilo gotovo posle četiri minuta, odnosno tako je ispalo. Atletiko je uspeo da savladala Liveprul golom Saula u 4. minutu. Iako su svi očekivali da Madriđani od starta budu povučeni, krenuli su furiozno, poveli i potom potpuno ''ubili'' aktuelnog šampiona Evrope. Bez obzira što su potpuno prepustili inicijativu Liverpulu koji je imao 70 odsto vremena loptu u svom posedu, nisu gosti uspel ida konkretno zaprete Jorgandžijama. Tek jedan opasniji pokušaj Salaha u drugom poluvremenu koji je završio pored gola. Na drugoj strani Morata je u dva navrata imao odčlične prilike, ali nije uspeo da savlada Alisona.

Livepul će imati priliku da ispravi sve propuste iz Madrida, ali neće biti lako. Bez obzira što su na Enfildu padali i jači timovi od Atletika, u Madridu je aktuelni evropski šampion delovao nemoćno, a pred Jirgenom Klopom je veliki posao kako branilac titule ne bi takmičenje završio već u osmini finala.