Minimalac Štutgarta u pohodu na Bundesligu

Vreme čitanja: 2min | pon. 17.02.20. | 23:18

Al Gadiuiji spasao Štutgart - 1:0

Izgledalo je kao da će Bohum uspeti da se odbrani i da obezbedi bitan bod za opstanak, ali onda je ušao Štutgartov džoker sa klupe Hamadi Al Gadiuji i pogodio za 1:0 i ceo plen ekipe iz Baden-Virtenberga.

Štutgart je pokazao inicijativu od samog starta. Posed je bio na njihovoj strani, kružili su oko gola, šutirali, ali dugo nijedan pokušaj nije bio dovoljno precizan da se savlada Manuel Riman. U petom minutu Gonzalo Kastro je šutirao u donji levi ugao sa nekih desetak metara posle dodavanja Daniela Didavija, ali je golman Bohuma lako otklonio opasnost. Najbolju šansa u prvom poluvremenu videli smo u 31. minutu posle centaršuta Orela Mangale, ali je Silas Vamangituka šutirao pored stative.

Izabrane vesti

Drugo poluvreme počelo je ujednačeno, igra se odvijala na sredini terena. U 64. minutu Mangala je šutirao sa nekih dvadesetak metara, ali direktno u Rimana. U nastavku je sve delovalo kao da će Bohum uspeti da se odbrani, ali u 80. minutu Vamangituka preseca pas Saula Dekarlija i upošljava Al Gadiuija u šesnaestercu. Ovaj pogađa u desni ugao i Riman je nemoćan. Zamalo je Robert Žulj u 90. minutu spasao Bohum, novajlija iz Hofenhajma je šutirao sa nekih 18 metara u gornji desni ugao, ali je Gregor Kobel uspeo da odbrani vrhovima prstiju.

Opravdao je Štutgart ulogu favorita, bilo je neizvesno do samog kraja, ali su trud i igra iz prvog poluvremena isplatila Crvenima. To je bila bitna pobeda za njih pošto su u trci za Bundesligom. Trenutno se nalaze na trećem mestu sa 41 bodom, koliko ima i drugoplasirani Hamburg, dok im Arminija beži tri koraka.