Mi. Rogač/Novosti online

16. 02. 2020. u 23:43

Crno-beli su na neverovatan način došli do titule u Nišu protiv Crvene zvezde

Crvena zvezda ima za čim da žali, Partizan se raduje. U neizvesnoj završnici, prvo regularnog dela, a zatim i produžetka, su crno-beli u Nišu savladali velikog rivala i došli do odbrane titule u Kupu (85:84).

Izabranici Dragana Šakote su imali sve u svojim rukama na isteku 40. minuta, prednost i napad, ali je Kevin Panter napravio faul u napadu na Markusu Pejdžu. Plejmejker Partizana je potom pogodio oba penala za produžetak.

U dodatnih pet minuta je drama nastavljena, ovog puta su crveno-beli nadoknadili zaostatak, imali priliku za pobedu, Lorenco Braun je krenuo na prodor i promašio. Trifunović je potom promašio prvo bacanje, pa namerno promašio drugo za slavlje svog tima.