VUČICA PORAŽENA U BERGAMU: Atalanta pobedila Romu nakon preokreta

SERIA A

Fudbal -

Fudbaleri Atalante savladali su na svom terenu Romu sa 2:1, u poslednjem meču subotnjeg programa 24. kola Serije A.

Domaći su do velike pobede u Bergamu stigli posle preokreta u drugom poluvremenu.

Izabranici Paula Fonseke odigrali su sasvim soldno prvi deo igre i na pauzu otišli sa prednošću zahvaljujući pogotku Edina Džeka u 45. minutu

Atalanta nije oklevala na startu drugog poluvremena i već u 50. minutu izjednačila preko Palomina, posle kornera koji je izveo Gomez.

Na krilima tog pogotka, domaći igrači su nastavili sa pritiskom, što im se isplatilo samo desetak minut kasnije kada je Mario Pašalić školski pogodio drugi ugao golmana Lopesa i tako postavio konačnih 2:1.

Atalanta je ovim trijumfom dodatno pobegla Romi, u trci koju ove dve ekipe vode za Ligu šampiona.