Jović starter, ali post se nastavlja, Benzema ga zamenio i odmah dao gol - Ubedljiv trijumf Reala!

Autor: Darko Mitrović
sreda 29.01.2020.
22:54
Izvor: Sportske.net

Nikako Luka Jović da razbije maler. Večeras je imao sasvim solidnu minutažu...

EPA-EFE/Javier Cebollada

Posle Valensije i Viljareala, večeras smo dobili i još dvoje četvrtfinalista španskog Kupa kralja.

To su: Real Sosijedad i Real Madrid.

Naravno, u centru pažnje bila je utakmica u Saragosi, gde je Real Madrid ubedljivo slavio sa 4:0.

Naš reprezentativac Luka Jović je bio u startnoj postavi, na terenu je proveo 73 minuta, ali mu ni to nije bilo dovoljno za postizanje pogotka.

Real je poveo već u šestom minutu, kada je Varan pogodio posle kornera Tonija Krosa, a nemački vezista bio je asistent i kod drugog gola, kada je mrežu Saragose zatresao Lukas Vaskez - 0:2.

U nastavku, Vinisijus Žunior je u 72. minutu postigao treći gol za Real, a konačan rezultat postavio je Karim Benzema u 79. minutu, samo šest minuta pošto je ušao u igru umesto Luke Jovića.

Za to vreme, Sosijedad je na svom terenu savladao ekipu Osasune rezultatom 3:1. Dvostruki strelac bio je 20-godišnji Šveđanin Aleksander Isak, a uz njega trijumfu domaćina doprineo je i Odegard, strelac drugog gola u 61. minutu.

Jedini gol za Osasunu postigao je Kartona u 36. minutu.

U duelu Badahoza i Granade igraju se produžeci, pošto je u regularnom toku meča rezutat bio 2:2.