Nemački teniser Aleksandar Zverev plasirao se u četvrtfinale Australijan opena.

Izvor: B92

Autor:B92

Photo by Harry How/Getty Images

Zverev je u četvrtom kolu nadigrao Rusa Andreja Rubljova u tri seta sa 6:4, 6:4, 6:4.

Nemac će u četvrtfinalu igrati protiv veterana Stanislasa Vavrinke, šampiona iz 2014. godine.

Zverev je odlično servirao protiv Rubljova, kojem nije dozvolio nijednu brejk šansu tokom 100 minuta igre.

S druge strane, u svakom setu je napravio po jedan brejk, u prva dva iz jedinih šansi koje je imao, dok je treći prelomio nakon četiri propuštene prilike.

Zverev i Vavrinka su u gornjem delu "kostura", pobednik će se u polufinalu ukrstiti sa boljim iz duela u kojem će Dominik Tim igrati sa pobednikom okršaja između prvog nosioca Rafaela Nadala i jedinog domaćeg aduta Nika Kirjosa.

Napet duel Španca i Australijanca možete pratiti OVDE.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.