Šansa za šansom, promašaj za promašajem... Roma izgubila dva boda u rimskom derbiju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 26.01.20. | 19:53

Vučica se ispromašivala u 152. prvenstvenom derbiju, a uloga tragičara pripala je Pau Lopezu - 1:1

Roma je izbubila dva boda u rimskom derbiju. Vučica je u svim segmentima fudbalske igre nadigrala Lacio, ali na kraju to bilo dovoljno samo za jedan bod. Direktan krivac za to bio je Pau Lopez, koji je napravio neverovatan kiks u 34. minutu, mada se mora napomenuti da je i golu Edina Džeka u 26. minutu prethodila loša procena Tomasa Strakoše, koji se kasnije višestruko iskupio za to - 1:1 (1:1).

Lacio je prekinuo fantastičan niz od 11 pobeda u Seriji A, ali nema razloga da bude nezadovoljan zbog toga. Sastav Simonea Inzagija bio je potpuno inferioran u večerašnjem derbiju, do samog finiša utakmice taj srećni pogodak Aćerbija bio je jedini udarac u gol domaćina, pa je krajnji rezultat predstavlja ozbiljnu dragocenost za Nebeskoplave.

Izabrane vesti

Roma je imala 16 šuteva, Lacio tri, sastav Paula Fonseke je imao 67 posto loptu u svom posedu, gotovo i tri puta više preciznih pasova, pozamašan broj prilika. Ali sve to nije imalo previše uticaja na konačan rezultat. Portugalac je u potpunosti dobio taktičku bitku. Njegova ekipa je visokim presingom potpuno obezglavila svaku ideju protivnika, pa je Lacio tek u finišu meča uspeo da razvije nekoliko opasnijih kontranapada.

Igrač utakmice bio je fantastični Džengiz Under. Turčin se vratio u startnu postavu nakon teške povrede Zaniola, posle čega je Roma stavila "veto" na njegovu povredu, i odigrao meč sezone. Do ludila je dovodio Radua, a Rumunu je morao da pomaže i Lulić. Ipak, nije bilo leka za njegove ubitačne prodore i driblinge. Sjajan meč je odigrao i Leonardo Spinacola, koji je potpuno anulirao svaki pokušaj indisponiranog Lacarija, a u finišu meča prešao je i na desni bok i tamo bio besprekoran.

Romini vezisti Veretu i Kristante dobili su gotovo svaki duel sa vezistima Lacija, a ispred njih je sa loptom komantovao Lorenco Pelegrini, koji je u prvom poluvremenu uzdrmao stativu Strakošinog gola, a da je uspeo da pogodi, to bi bio evrogol.

Srpski vezista Sergej Milinković Savić odigrao je solidan meč, a u samoj završnici je mogao da izraste u heroja. Imobile mu je ostavio uptorebljivu lotpu na oko 18-19 metara udaljenosti, ali je taj udarac srpskog reprezntativca završio pored gola Rome.

TALIJA 1 - 21. KOLO