Đoković preko Štrufa do drugog kola

Novak Đoković je savladao Nemca Jan-Lenarda Štrufa sa 3:1 (7:6, 6:2, 2:6, 6:1) i plasirao se u drugo kolo Australijan opena. Naredni rival našeg tenisera je bolji iz duela u kome igraju Japanac Tasumo Ito i Indijac Prajneš Gunesvaran.

Teže nego što se očekivalo Novak je prebrodio prvu prepreku na prvom Grend slemu sezone. Nemac je pružio sjajan otpor, osvojio je jedan set, ipak nije imao snage da ozbiljnije ugrozi našeg tenisera. Đoković je sigurno uočio neke nedostatke, koje će korigovati pred nastavak turnira, na kome je branilac titule.

Posle početnog odmeravanja snaga naš teniser je oduzeo sevis protivniku u šestom gemu i poveo sa 4:2. U devetom gemu, kada je Novak servirao za set, Štruf je uspeo da vrati brejk. Potom su oba tenisera bila sigurna na svoj servis, pa je set odlučen u taj-brejku.

Novak je na startu došao do dva mini-brjka prednosti. Nemac se nije predavo i nadoknadio je zaostatak - 5:4. Ipan naš teniser novim mini-brejkom dolazi do dve set lopte, drugu koristi za 7:5 u taj-brejku.

Drugi set doneo je mnogo bolju igru našeg asa, uz dva brejka lako je rešio set u svoju korist - 6:2. Slična slika i u trećem setu, samo su uloge zamenjene, sada je Nemac uspeo da dva puta oduzme servis našem teniseru i dobije set sa 6:2.

U četvrom setu naš as je pokazao svu svoju snagu, Nemac nije imao rešenja za igru Đokovića, koji je imao snage kao da je tek izašao na teren, redom je osvajao gemove, a protivniku je dozvolio da osvoji samo jedan gem - 6:1 u četvrtom setu.

Rezultate prvog dana AO možete pogledati ovde.

Tok meča:

15.30 – Kraj meča. Uz još jedan brejk Novak rešava set i meč u svoju korist - 6:1 u četvrtom setu.

13.25 – Novim brejkom Đoković dolazi do prednosti od 4:1.

13.17 – Potom Novak sa nulom osvaja svoj servis - 2:0.

13.15 – Na startu četvrtog seta naš teniser oduzima servis protivniku i vodi sa 1:0.

13.09 – Štruf osvaja treći set rezultatom 6:2, nakon 37 minuta igre.

13.04 – Đoković ne koristi dve brejk lopte, nakon čega Štruf osvaja servis gem i sada vodi sa 5:2 u trećem setu. Novak servira za opstanak.

12.57 – Novim brejkom Štruf ponovo dolazi do prednosti od dva gema. 4:2.

12.46 – Novak odmah uzvraća brejkom i smanjuje na 2:1.

12.42 – Nemac dolazi do brejka i prednosti od 2:0 u trećem setu.

12.39 – Prvi gem trećeg seta pripao je Štrufu, koji je uz malo muke odbranio svoj servis.

12.31 – Đoković rezultatom 6:2 osvaja drugi set nakon 27 minuta tenisa.

12.28 – Novak pravi brejk i dolazi do prednosti od 5:2, pa će u narednom gemu servirati za osvajanje drugog seta.

12.15 – Štruf se upisuje na semafor u drugom setu i smanjuje na 2:1.

12.09 – Đoković pravi brejk na početku drugog seta.

12.05 – Novak osvaja prvi set rezultatom 7:5 u taj-brejku.

12.01 – Vodi Novak 5:3 i blizu je osvajanja prvog seta.

11.57 – Odličan početak za Novaka, vodi 3:0 u taj-brejku.

11.56 – Nerešeno je 6:6, pobednika prvog seta odlučiće taj-brejk.

11.46 – Nažalost, Štruf vraća brejk i smanjuje na 5:4.

11.43 – Novak ne koristi brejk loptu, ujedno i set loptu. Ipak, srpski teniser vodi 5:3 i u narednom gemu servira za osvajanje prvog dela igre.

11.37 – Đoković vodi do 5:2, Štruf servira za opstanak u setu.

11.33 – Novak prvi stiže do brejka, vodi 4:2 i servira.

11.20 – Teniseri sigurni u svojim servis gemovima na početku meča – 1:1.

11.15 – Počeo je meč, prvi servira Novak Đoković.

11.10 – Srpski i nemački teniser su na terenu, uskoro će početi meč.

10.55 – Prvi meč na terenu "Rod Lejver" arene je završen pobedom Ešli Barti nad Lesijom Curenko od 2:1 u setovima. Naredni i poslednji meč na programu na tom terenu je duel Đokovića i Štrufa.

Novak Đoković u Australiji će pokušati da se domogne osme titule na prvom Grend slemu sezone.

Prva prepreka na tom putu je Nemac Jan-Lenard Štruf, 37. teniser na ATP listi.

Biće to tek treći duel dvojice tenisera, a oba trijumfa za sada odneo je Novak.

Srpski teniser pobede nad Štrufom upisao je prošle godine na Rolan Garosu i 2017. u Dohi.

Nemac ima 29 godina i upravo mu je prošla godina bila najbolja što se tiče plasmana, pošto je u januaru 2019. zauzimao 33. mesto ATP liste.

U novoj, 2020. je upisao tri pobede i dva poraza, dok je sa druge strane Novak sa šest vezanih pobeda otvorio godinu.

Đoković je predvodio tim Srbije na ATP kupu, slavivši u finalu nad Španijom.

Duel Đokovića i Štrufa poslednji je na programu na "Rod Lejver" areni, a početak susreta očekuje se od oko 11.00 po našem vremenu.

Tok meča možete pratiti na našem portalu.