NBA - Pobeda Sparsa u San Antoniju, ni nebeski skok Adebaja nije pomogao Majamiju!

Autor: Ivan Cvetković
nedelja 19.01.2020.
23:37
Izvor: Sportske.net

Ekipa Grega Popovića prekinula niz od četiri uzastopna poraza od tima sa Floride.

Beta/AP Photo/Darren Abate

Košarkaši San Antonio Sparsa savladali su na domaćem terenu Majami rezultatom 107:102 (28:31, 32:23, 26:30, 21:18).

Majami je jako brzo preuzeo inicijativu u prvoj četvrtini u kojoj je u jednom trenuku vodio i dvocifrenom razlikom, da bi na kraju deonice ekipa Grega Popovića ipak smanjila zaostatak na tri poena - 28:31.

U nastavku je domaćin zaigrao dosta bolje uspevši da preokrene rezultat koji je na poluvremenu glasio 60:54 za San Antonio.

Nastavak meča doneo nam je pravu dramu, posle prave rezultatske klackalice u trećoj deonici Sparsi su imali dva poena prednost - 86:84.

Vraćao je Majami prednost u dva navrata u poslednjoj četvrtini, ali su poeni Oldridža i Belinelija u finišu susreta ipak odlučili pobednika na ovom meču za konačnoh 107:102.

San Antonio su do pobede vodili Oldridž (21p) i DeRouzan sa 20 poena i devet skokova, dok je u Majamiju blistao Adebajo sa 19 poena i čak 15 skokova što ipak nije bilo dovoljno da njegova ekipa izbegne poraz.