Fener na Maks

Vreme čitanja: 2min | sub. 18.01.20. | 20:05

Kanarinci slavili na gostovanju Gacijantepu - 0:2

Nije bilo preterano ubedljivo, ali je učinak maksimalan. Za to je najviše zaslužan Maks Kruze, a uz njega i Vedat Murići. Fenerbahče je danas gostovao Gacijantepu i uspeo je da na gostovanju izvuče pobedu od 2:0 (0:0). Dovoljno da se nađe na trećem mestu na tabeli, sa tri boda zaostatka za prvoplasiranim Sivasom.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, na semaforu je stajalo 0:0, ali je u pravo vreme, na startu drugog poluvremena, Fenerbahče uspeo da postigne gol.

Izabrane vesti

Strelac je bio Maks Kruze u 51. minutu, a to sve na asistenciju Vedata Murićija. Možda je očekivanije da Kruze asistira Murićiju, ali sada su im uloge bile zamenjene.

Kruze je fantastično odreagovao na centaršut sa desne strane i glavom je poslao loptu u mrežu za veliku radost gostujućih igrača.

Ipak, sam Murići je do kraja utakmice uspeo da postigne gol u 93. minutu utakmice kada je prvo odlično odreagovao u protivničkom šesnaestercu, a potom samo nekoliko trenutaka kasnije vrlo oštro startovao nad protivničkim igračem posle čega je isključen.

Ishitreno i ne previše pametno...

Kakogod, Fenerbahče je sada na na 34 osvojena boda. Bašakšehir ima 36, a Sivas je na 37.

Turska 1 – 18. kolo