ABA LIGA: Triler u Ljubljani, Cedevita i Mornar igrali za Zvezdu i Partizan (FOTO)

Srbija Danas
KK Cedevita Olimpija
KK Cedevita Olimpija / Izvor: Foto: Cedevita Olimpija/Jurij Kodrun
Važna pobeda gostiju iz Bara.

Košarkaši Mornara savladali su u Ljubljani u triler završnici posle jednog produžetka Cedevita Olimpiju sa 91:90 (18:23, 26:20, 19:20, 16:16, 12:11) i tako ostvarili devetu pobedu u sezoni, dok je domaćin pretrpeo šesti poraz.

ISTORIJA JE ISPISANA! Novica Veličković prestigao Peru Božića i postao Partizanov REKORDER

UPISAO SE U ISTORIJU: Larkin treći put u nizu MVP kola

OVO JE ZA ZVEZDU I PARTIZAN VEOMA VAŽNO: Budućnost mnogo jača u nastavku sezone (FOTO)

Cedevita je bolje počela meč i stekla prednost posle prve četvrtine, ali je Mornar uzvratio u drugih 10 minuta i vodio jedan poen na polkuvremenu (44:43). U nastavku je meč bio potpuno izjednačen, da bi domaćin imao 75:71 četiri minuta pre kraja, ali se na kraju otišlo u produžetak. U dodatnih pet minuta je Mornar stekao tri poena prednosti, ali se ponovo ušlo u neizvesnu završnicu u kjooj je Lens Heris promašio oba bacanja pri vođstvu Mornara 91:90. Kodi Miler Mekintajer imao je priliku da uputi poslednji šut za pobedu, ali nije bio precizan, pa su Barani napravili iznenađenje i došli do trijumfa.

Derik Nidam predvodio je goste sa 22 poena, dok je 16 dodao Lens Heris. U redovima domaćina Kodi Miler Mekintajer postigao je 23 poena, dok je Mikael Hopkins postigao 17 poena.

BONUS GALERIJA

Pogledajte kako izgleda Danijela Rajić, supruga Pola Džordža.

ODLIČNE VESTI ZA ZVEZDU: Stiže pojačanje po meri navijača (FOTO)

PRODOR, ŠUT ILI ASISTENCIJE? Trener Dalasa otkrio Dončićev NAJVEĆI KVALITET! (FOTO)

OTVORIO SE: Štimac otkrio kako je bio pred BANKROTOM u Litvaniji!

NADA I DALJE TINJA: Evo kako Zvezda stoji na TABELI Evrolige posle poraza od Žalgirisa i Albe