EVROLIGA: Zvezda promašila dva šuta za pobedu, pa u produžetku poražena od Albe (VIDEO)

Srbija Danas
Kevin Panter
Kevin Panter / Izvor: MN Press
Gist je bio tragičar.

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u 20. kolu Evrolige od Albe posle produžetka rezultatom 94:85 (21:22, 18:21, 23:19, 17:17, 15:6), a tragičar meča bio je Džejms Gist koji je napravio neke nepotrebne faulove u dodatnih pet minuta. Ekipa Albe nije pokazala previše lepote u igri, ali je do pobede došla zahvaljujući čak 14 pogođenih trojki, a rafalna paljba je zapravo počela tek od drugog poluvremena u kom su zajedno sa produžetkom ubacili čak 12 dalekometnih šuteva. Bez obzira na sve to, crveno-beli su mogli da dođu i do trijumfa, jer su u završnici regularnog dela Branko Lazić i Vladimir Štimac promašili šuteve za pobedu pet sekundi pre kraja jedan i uz zvuk sirene drugi.

ZVEZDAŠI IZDOMINIRALI: Evo kako izgleda KOREOGRAFIJA za PAMĆENJE iz Arene (VIDEO)

NEOČEKIVANO: Pola sata pre početka meča ATMOSFERA u Areni je skroz ČUDNA (VIDEO+FOTO)

ŠTA JE SAD OVO? ABA liga stavila TAČKU na meč Budućnosti i Zvezde, ali jedan detalj OTKRIVA da nije GOTOVO!

Tim sa Malog Kalemegdana je otvorio meč na najbolji mogući način, jer su dvojkom Branka Lazića i trojkom Lorenca Brauna crveno-beli poveli sa 5:0. Međutim, Nemci su brzo došli do izjednačenja, a potom i do vođstva kada je na semaforu pisalo 10:8 za goste. Posle toga su usledile dve mini-serije od po 5:0, prvo Crvene zvezde, a potom i Albe, da bi do kraja četvrtine nastupila rezultatska klackalica, a na kraju uvodnih deset minuta rezultat je bio 22:21 za izabranike Dragana Šakote.

Drugu četvrtinu je takođe bolje započela Crvena zvezda, koja je ubrzo došla do pet poena prednosti (30:25), ali Nemci nisu dozvolili crveno-belima da se odlepe. Košarkaši Albe su došli do prednosti, ali tada je proradio Kevin Panter koji je za manje od 80 sekundi zatrpao koš rivala sa osam vezanih poena. Na krilima odlične igre Amerikanca, crveno-beli su na pauzu otišli sa četiri poena viška (43:39).

Crveno-beli su početkom treće četvrtine u dva navrata došli do, tada maksimalnih, sedam poena prednosti, ali nisu uspeli da prelome goste i da se odlepe na dvocifrenu razliku. Taj deo igre obeležio je veliki broj trojki koje su postigle obe ekipe, a novu prednost od sedam poena razlike šampionu Srbije doneo je Boriša Simanić trojkom četiri minuta pre kraja treće deonice. Međutim, tada je usledila serija od 9:0 gostiju koji su u roku od dva minuta pogodili tri šuta izvan linije za tri poena, a nju je prekinuo Lorenco Braun koji je doneo izjednačenje Zvezdi (59:59). Prava eksplozija na tribinama nastala je kada je ponovo Kevin Panter pogodio trojku za vođstvo 20 sekundi pre kraja četvrtine, ali je usledio hladan tuš uz zvuk sirene, jer je istom merom uzvratio Pejton Siva, pa je rezultat pred poslednjih deset minuta bio 62:62.

The referenced media source is missing and needs to be re-embedded.

Prvu osetniju prednost u poslednjoj četvrtini Crvenoj zvezdi doneo je Vladimir Štimac posle tri minuta igre kada je rezultat bio 70:65, a potom su usledeli poeni Hermansona i Pantera. Međutim, Gifi i Mejson su potom dvojkom i trojkom ponovo doneli izjednačenje svom timu, a crveno-bele je u vođstvo sa linije penala vratio Panter koji je bio precizan za 74:72. Šampin ABA lige se potom odvojio na dva poseda razlike pogotkom Lorenca Brauna za dva, ali je Pejton Siva ubacio novu trojku, a zatim je Luk Sikma poenima iz kontranapada doneo novo vođstvo svom timu (77:76).

Tri minuta pre kraja utakmice sa linije penala je jednom bio siguran Ognjen Dobrić i u poslednjih 180 sekundi se ušlo nerešenim rezultatom, a u narednih dva minuta i sedam sekundi nije bilo pogodaka. Tada je na liniju za slobodna bacanja stao Luk Sikma koji je dva puta promašio, ali je loptu uhvatio Lendri Noko pod Zvezdinim košem i probacio je loptu kroz obruč. Međutim, u sledećem napadu je faul izborio Kevin Panter i pogodio je oba bacanja. Posle toga se Crvena zvezda odbranila, a u poslednjem napadu su šuteve za pobedu iza linije za tri poena imali Branko Lazić i Vladimir Štimac posle ukradene lopte, ali nisu pogodili.

Prve poene u produžetku postigao je Luk Sikma posle minut i po igre, a prednost Albi od pet poena razlike doneo je Martin Hermanson trojkom koju je pogodio kada je ostao potpuno sam. Crveno-bele je u igru vratio Kevin Panter pogotkom iz reketa, ali je potom Džejms Gist napravio potpuno nepotreban faul 127 sekundi pre kraja i tako je na liniju penala poslao Sikmu koji je oba puta bio precizan. U sledećem napadu je Panter promašio težak šut, a Gist je potom napravio još jedan loš faul i tako omogućio gostima da poenima Noka odu na plus sedam.

Nadu ekipi Dragana Šakote je vratio Vladimir Štimac sa dva pogođena penala, pa je 86 sekundi pre kraja bilo 88:83, ali je novu trojku pogodio Hermanson, a tačku na meč stavio je Pejton Siva koji je u sledećem napadu pogodio uz faul Lorenca Brauna. Posle toga crveno-beli nisu imali više nikakve šanse i Alba je pobedila.

Fenomenalnu partju u ekipi Crvene zvezde odigrao je Kevin Panter koji je postigao 24 poena, ali su osim njega dvocifreni bili samo Lorenco Braun i Vladimir Štimac sa po 12 poena.

Sa druge strane, gostujući tim je imao više raspoloženih igrača, od kojih je čak petorica ostvarilo dvocifren učinak. Prednjačili su Pejton Siva i Luk Sikma sa po 15 poena, 13 je dodao Martin Hermanson, Lendri Noko je ubacio 12, dok je deset postigao Markus Erikson.

CRVENA ZVEZDA - ALBA 85:94 (22:21, 21:18, 19:23, 17:17, 6:15)

DVORANA: "Štark arena"

SUDIJE: Hristos Hristodulu, Marčin Kovalski, Jurgis, Laurinavičius.

GLEDALACA: 14.376

CRVENA ZVEZDA: Kuzmić 4, Panter 24, Braun 12, Lazić 5, Beron 9, Dobrić 3, Gist 2, Dženkins 4, Simanić 8, Jovanović, Odžo 2, Štimac 12.

ALBA: Mejson 6, Siva 15, Gifaj 6, Erikson 10, Matisek, Šnajder, Hermanson 13, Giedraitis 8, Timan 5, Kavana 4, Noko 12, Sikma 15.

Panatinaikos – Žalgiris 96:94

BOMBAŠKI NAPAD: Potpuni HAOS i vanredno stanje! Situacija je KRITIČNA, a meta je fudbalski sudija (FOTO)

POTRESNA ISPOVEST SINIŠE MIHAJLOVIĆA: Nisam heroj! Imao sam napade PANIKE, hteo sam da RAZBIJEM PROZOR

POTPISAO: Odigrao je pet utakmica za Zvezdu u LŠ, a sada je usledio transfer

PRVI TEST: Dejan Stanković će na Kipru debitovati na klupi Zvezde protiv OVOG rivala

VEČITI SU SE OTIMALI OKO NJEGA: Napadač pred TRANSFEROM KARIJERE! (FOTO)