Rukomet

Norvežani sigurni protiv Mađara

Rukometaši Norveške pobijedili su u Malmeu u prvoj utakmici druge faze Evropskog prvenstva selekciju Mađarske rezultatom 36:29 te tako zadržali maksimalan učinak na takmičenju.

U prvih deset minuta igre Mađari su gubili sedam razlike, postigavši samo dva gola (9:2). Norvežani su na poluvremenu povećali prednost i rezultat jebio 20:12.

Na početku drugog poluvremena Mađarska je ostala bez pivota Bencea Banhidija, koji je po licu udario norveškog igrača. Bence dobio dva minute i crveni karton. Mađari su smanjili zaostatak na minus četiri (23:19), ali su Norvežani do kraja susreta povećali prednost I ostvarili važnu pobjedu.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu.

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije Nezavisnih novina.