Baksi do najboljeg starta u istoriji kluba, Beli standardno odličan! Lebron se osvetio Mavsima, Bobi za 10 minuta do dabl-dabla, Dončić u besu pocepao dres (VIDEO)

Vreme čitanja: 4min | sub. 11.01.20. | 09:02

Bukerova minijatura odvela Sanse do pobede nad Orlandom, Klipersi nadigrali Golden Stejt, Bobi Marjanović za 10 minuta do dabl-dabla!

Istorija se pisala u Sakramentu protekle noći. Baksi su trijumfom nad Kingsima rezultatom 127:106 stigli do skora 34-6 i tako zabeležili najbolji start u klupskoj istoriji posle 40 utakmica, za jednu recku bolji od čuvene generacije Karima Abdul Džabara iz sezone 1970/71.

Zbog nešto slabije napadačke večeri Janisa Adetokunba, koji je meč završio sa “samo“ 13 poena, te 10 skokova i pet asistencija, prva figura Baksa bio je Kris Midlton sa 27 poena i 11 uhvaćenih lopti. Sterling Braun je s klupe doneo 11 poena i 12 skokova za lični rekord sezone i prvi dabl-dabl karijere.

Izabrane vesti

Kingsi su od samog početka bili u debelom rezultatskom zaostatku koji su nekako uspeli da smanje uoči poluvremena, onda i čak nakratko preokretnu rezultat u svoju korsti, pa su u jednom momentu treće četvrtine imali 63:60 u svoju korist. Međutim, kada su shvatili da je đavo odneo šalu, Baksi su dodali gas i serijom 17:3 podigli razliku na 14 poena (80:66) posle čega je bilo jasno da je Sakramento daleko od pobede i neizvesne završnice. Do kraja utakmice gosti su samo održavali radnu temperaturu, onda i pred kraj ponovo prebacili u viši stepen za maksimalnih 22 poena razlike (125:103) i kasnije konačnih 127:106.

U redovima Kingsa ponovo nije bilo Bogdana Bogdanovića, pa je listu strelaca predvodio Dearon Foks sa 19 poena, uz 10 asistencija i četiri ukradene lopte. Harison Barns takođe je imao 19 poena, Badi Hild je dopisao 16, dok Nemanja Bjelica imao 12 poena (5/11 iz igre, 2/5 za tri) i 13 skokova i ponovo je bio jedan od najbolji u opremi Kraljeva za 40 minuta na parketu.

Zanimljivo, Baksi su stigli do bar 100 ubačenih poena po 64. uzastopni put, što je najduži niz još od vremena Dalasa koji je u periodu od 15. januara do 10. decembra 1986. nanizao 67 takvih mečeva.

Klipersi su na svom terenu bili bolji od Golden Stejta sa 109:100, a Kavaj Lenard je 21 od svojih 36 poena (14/25 iz igre) ubacio u drugom poluvremenu i tako imao ponovo ključnu ulogu u pobedi kluba iz Los Anđelesa. Klipersi su odigrali fantastičnu poslednju četvrtinu i uspeli da se vrate iz deficita od 10 poena bez pomoći Pola Džordža koji se još oporavlja od povrede zadnje lože leve noge. Lu Vilijams je ispratio Lenarda s 21 poenom, dok su Omari Spelman i Glen Robinson imali po 17 poena za Voriorse koji su doživeli sedmi uzastopni poraz. Srpski krilni centar Alen Smailagić odigrao je svega četiri minuta u porazu Voriorsa i ubacio dva poena.

Dok su Klipersi došli do trijumfa u Stejpls Centru, Lejkersi su se sladili na gostovanju Dalasu. Bez pomoći povređenog Entonija Dejvisa Jezerdžije su nadigrale Mavse rezultatom 129:114, a ključni igrač utakmice bio je Lebron Džejms sa 35 poena, 16 skokova i sedam asistencija. Dejvisovu napadačku ulogu na parketu preuzeo je Kajl Kuzma sa rekordom sezone od 26 poena.

Iako je imao 25 poena, 10 skokova i sedam asistencija, Luka Dončić nikako nije bio zadovoljan ni rezultatom, ni svojom, kako ni igrom kompletnog tima. Da je zaista bio ljut pokazuje i momenat kada je pocepao svoj dres nakon promašenih slobodnih bacanja u finišu prvog poluvremena, u momentu kada su Lejkersi već imali rezultat 73:56 u džepu. Utakmicu je završio sa čak šest izgubljenih lopti i bilo je primetno da se Luka nije dobro osećao u svojoj koži u tom momentu. Nije to prvi put Luki da ovaj način izražava svoje nezadovoljstvo, ali obično posle takvih reakcija u narednim utakmicama odigra fantastično...

Pored Dončića, 22 poena ubacio je Tim Hardavej, dok je Set Kari doneo 16 poena s klupe. Boban Marjanović je uprkos porazu Mavsa odigrao sjajnu utakmicu pošto je za 10 minuta na parketu imao 14 poena i 10 skokova!

Heroj večeri za mnoge je Devin Buker. Najbolji igrač Sansa uspeo je u razmaku od 17 sekundi da pogodi trojku, ukrade loptu Markelu Fulcu i onda ubaci novi hitac s distance za preokret i rezultat 96:94 na 36 sekundi do kraja. Finiks je na kraju slavio rezulatom 98:94, mada su se Sansi dobro pomučili da dođu do te recke. Imao je Nikola Vučević šansu da se proslavi, ali mu je loptu ukrao Riki Rubio, da bi onda i Evan Furnije promašio šut nade na devet sekundi pre isteka vremena.

Buker je bio najefikasniji kod Sansa sa 24 poena, 22 poena imao je Keli Ubre, dok je Riki Rubio skupio 11 poena, 10 asistencija, sedam uhvaćenih i tri ukradene lopte. Kod Orlanda 18 poena i 13 skokova ubeležio je Vučević (8/21 iz igre). Furnije je bio najefikasniji sa 28 poena (9/21 iz igre).